Apple iPhone tarihinde belki de hiç konuşulmadığı kadar bu sene konuşuldu. Aslında bir önceki seri olan iPhone 6 satışlarının daha yüksek olmasına rağmen Apple’ın iPhone 7 serisinde hem ortaya çıkan sorunlar hem de aslında eleştiri alan yönler markanın daha bir gündem olmasını sağladı. Doğrudan Note 7 serisinin de etkili olmasının yanında çıkış yaptıktan sonra kulaklık ve benzeri kararlarla beraber çok değişiklik yapılmadığı için eleştirilse de aslında tahmin edilen satış rakamlarının da üstüne çıkmayı başaran bir telefon olarak gördük iPhone 7 serisini. Artık yavaş yavaş yerini iPhone 8’e bırakan seri iPhone 7s ile bir kez daha gündem olmaya geliyor.

Çok Fazla Değişiklik Beklemeyin

Muhtemelen iPhone 8 öncesi markanın son adımlarından biri olarak gösterilecek olan S modelinin detayları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. iPhone 7 akıllı telefonlarını bir kez daha gündeme getirecek olan serinin çok fazla değişiklik sunmadığını hatırlatarak başlayalım. Hele ki tasarım konusunda yeni modelin neredeyse hiçbir farkı olmayacak. Zira tasarım için iPhone 8 modelini beklemek gerekecek.

iPhone 7s kırmızı kasa

Fakat tüm bunlara ek olarak Apple’ın iPhone 7 serisinde beğeni toplayan özelliklerinden biri olarak dikkat çeken farklı renk seçenekleri üzerinde durması bekleniyor. Bu kez markanın tercih edeceği renk için ise daha önce görmediğimiz bir seçenek gündemde.

İddialara göre iPhone 7s ile sunulacak olan yeni renk seçeneği kırmızı olacak. Tıpkı siyah seçimde olduğu gibi doğrudan göze hitap eden parlak bir tasarımla beraber gelmesi beklenen iPhone 7s kırmızı serisinin satışları canlandıracağı ise kesin.

Teknik Özellikler Değişir Mi?

Merak edilen bir diğer nokta ise kırmızı renk seçeneği ile beraber gelmesi beklenen iPhone 7s serisinde teknik özellikler konusunda farklar olup olmayacağı. Bu noktada da genel olarak işlemcilerin ve Ram miktarının değişeceği düşünülüyor.

Henüz Apple ve Apple kaynakları tarafından konu hakkında net bir teknik özellik açıklaması bulunmadığı için bu konuda net bir değişiklik olup olmayacağını söylemek oldukça zor. Tüm bu özellikleri ile iPhone 7s kesinlikle iPhone 8 akıllı telefonlarının gerisinde kalacak yorumunu yapabiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?