Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenilen yeni akıllı telefon modeli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ilklerin telefonu olması bekleniyor. Daha önce de Apple’a yakınlığıyla bilinen çinli kaynaklardan alınan haberlerin büyük ordan doğru çıkması, bu haberlerin de muhtemelen doğru çıkacağı anlamına geliyor diyebiliriz.

iPhone 7 Teknik Özellikleri

Bu yılın Eylül ayında Apple’ın yapacağı etkinlikle duyurulması beklenen iPhone 7 için yapılacak en büyük yenilik hafıza alanına olacak. Apple’ın ısrarla Micro SD kart kullanımına izin vermemesinden dolayı çoğu kullanıcı iPhonelarını kullanırken hafıza sıkıntısı çekiyorlardı. Apple bu kez sorunu çözmek için ilk kez 256 GB depolama alanı imkanı sağlayacak. Fiyat olarak diğer depolama seçeneklerine göre daha pahalı olması beklenen iPhone 7 256GB‘lık modeli için şuanda bir fiyat tahmini yapmak mümkün görünmüyor.

iPhone 7 Teknik Özellikleri

Apple’ın iPhone 7’de yapması muhtemel yeniliklerden birisi de su geçirmez özelliğe sahip olması. Daha önceden de çıkan haberlere göre iPhone 7’nin 3.5mm kulaklık çıkışına sahip olmayacağını biliyorduk. Ancak bu iddialar iPhone 7’nin su geçirmez özelliğe sahip olabilme ihtimalini de bir hayli güçlendiriyor. Ayrıca yapılan testlere göre iPhone 6S’in de aslında su geçirmez bir cihaz olduğu söylenmişti ancak Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmamıştı.

iPhone 7 Plus modellerinde yapılacak en büyük iyileştirmeler ise batarya konusunda olacak. iPhone 6S modellerinde bataryanın küçültülmesiyle birlikte çoğu Apple kullanıcısı yanlarında Powerbanklarla gezmek zorunda kalmıştı. Ancak iPhone 7 Plus’ın 3100 mAh batarya ile gelmesi de söylentiler arasında.

iPhone 7 Nasıl Görünecek

iPhone 7 modelinde Apple’ın 3GB ram kullanması ise diğer dedikodular arasında yer alıyor. Eğer Apple bu dedikoduların hepsini gerçekten yapacak olursa iPhone 7 modelinin bugüne kadar geliştirmiş olan en iyi akıllı telefon olması da muhtemel olacaktır. 2016 Yılına girmemizle birlikte iPhone 7 için daha çok dedikodular duyacağız, Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği etkinliğe kadar gerçek bilgiler öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Uçak Modu Sorunu Kafaları Karıştırdı

iPhone 7’nin sahip olmasını istediğiniz özellikleri yorumlarınızla bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?