iPhone 7’nin Kulaklık Girişine Yeni Çözüm Bulundu

0
152

Bir süredir Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde 3.5mmlik kulaklık girişine yer vermeyeceğine dair haberler sızdırılıyordu. Bu haberler en son çıkan iPhone 7 görüntülerinde de doğrulanmıştı. Apple’ın iPhone kullanıcılarına eski kulaklıklarınızı kullanmayın demesi, yeni bir sorunu daha ortaya çıkaracaktır. Ancak iPhone 7’nin daha ince bir kasaya sahip olabilmesi için 3.5mmlik standart kulaklık girişinin çıkarılması gerekiyordu.

Çinli bir üretici firma, iPhone 7’de kulaklık girişinin Lightning girişinden sağlanacağına dair kesin bir bilgi almış olmalı ki bu konuda bir ürün geliştirilmiş. Geliştirilen bu ürün sayesinde Lightning girişi 3.5mmlik kulaklık girişine kolayca dönüştürülebiliyor. Ürünün her ne kadar henüz satışına başlanmamış olsa da, iPhone 7’nin çıkması ile birlikte çok satacağı neredeyse kesin.

kulaklık dönüştürücü2

Ürünün üzerinde birde ses açma ve kapama tuşları da bulunuyor ki bu da iPhone kullanıcılarının işlerini biraz daha kolaylaştıracaktır. Ayrıca ürünün bir başka modelinde ise birde USB Type-C çıkışı bulunuyor ki bu çıkış sayesinde iPhone kullanıcıları daha kolay bir şekilde iPhone’larını şarj edebilsinler diye.

Apple’ın iPhone 7 modelini tanıtmasının ardından böyle bir ürün tanıtıp, tanıtmayacağı ise malesef bilinmiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 ile Fener Parlaklığı Ayarlama

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?