iPhone 7, iPhone 6’lardan farklı olarak daha büyük ve daha karışık bir Taptic Engine (Taptic motoru) içeriyor. Taptic motorunun klasik görevi cihazın titremesini sağlamak ama mesele iPhone 7 olunca bu işlemler biraz daha karmaşık oluyor.

Apple, geliştiricilerin uygulamalarına değişik tonlarda titreşim ayarlayabilmeleri için API sağlıyor. Bu özellikten hoşlanmıyorsanız, iPhone 7’nin bazı haptic özelliklerini kapatabilirsiniz. 

iPhone 7’nin saat özelliklerinin ayarlanmasında, ajandanın bazı kullanımlarında ve bunlar gibi birçok sistem değişikliğinde cihazın titremesini istemiyorsanız, bunu ayarlayabilirsiniz. Sistem haptic özelliklerini kapatsanız bile, 3D touch gibi bazı özelliklerde titreşimli geri bildirim almaya devam edebilirsiniz.

 

 

 iPhone 7’de haptic feedback özelliği nasıl kapatılır?

1- iPhone7 veya iPhone 7 Plus ile Ayarlar menüsünü açın. Sesler & Haptics(titreşimler) sekmesine tıklayın.

2- Sistem titreşimleri (System haptics) kısmını OFF haline getirin.

iphone7-titresim-ayari

 

Haptikleri devre dışı bırakmanın, 3D Touch veya gelen telefon görüşmeleri gibi şeylerin titreşimlerini kapatmayacağını unutmayın. Telefon görüşmeleri için titreşimli geribildirim, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’daki Ayarlar → Sesler ve Haptikler altında ve önceki iPhone modellerinde Ayarlar → Sesler → Zil sesi altında sistem haptiklerinden bağımsız olarak yönetilebilir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?