iPhone 7’nin Bataryası 1 Günü Rahat Çıkaracak

0
140

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone modeli olacak olan iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi ise iPhone 7’nin bataryası konusunda sızıntılar gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de iPhone 7’nin sahip olacağı çift kamerasından bahsetmiştik.

Özellikle Samsung, HTC, LG ve diğer anroid telefon üreticilerinin akıllı telefonlarını üretip tanıtmasından hemen sonra gözler tekrar Apple’a çevrilmiş ve yeni nesil iPhone’un hangi özelliklere sahip olacağı merakla bekleniyordu. Eylül ayına henüz bir hayli zaman olsa da, Apple’a yakınlığı ile bilinen şirketler tarafından iPhone 7 hakkındaki sızıntılarda paylaşılmaya başlandı.

iPhone 7’nin Bataryası Nasıl Olacak ?

iPhone 7 7.04 WHr kapasiteli bir batarya olacak ve bu da tahmini olarak 1800 mAh değerinde bir bataryaya sahip olacağı manasına geliyor. Apple, geçtiğimiz sene Eylül ayında tanıttığı iPhone 6S modelinde 1715mAh değerinde bir batarya kullanmıştı ve A9 çipi ile bu batarya bile 1 günü tam anlamıyla idare edebiliyor diyebiliriz.

iPhone 7‘nin batarya kapasitesinin artmasını ve aynı zamanda sahip olacağı A10 çipinin düşük tüketim yapacağını düşünürsek, iPhone 7’nin şarjının en dolu kullanımlarda bile 1 günü çıkarabileceğini tahmin etmek hiçte güç olmuyor.

Eylül ayında doğru hızla yaklaşırken, iPhone 7 hakkındaki sızıntılarda gelmeye devam edecektir ve her sızıntıyı sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus duyuruldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?