Akıllı telefon markalarının tepe modelleri için son günlerde ilginç haberler gelmeye başladı. Özellikle akıllı telefon alanında en başarılı gösterilen firmalardan biri olan Samsung’un amiral gemisi serilerinde yaşanan sorunlar daha önce örneğine rastlanılmayan durumların yaşanmasına da neden oldu. Note 7 serisinde yaşanan sorun nedeniyle cihazların yanması ve beklenmedik şekilde alev alması ile gündeme gelen haberler sonrasında Samsung yaptığı açıklamada ürünlerini değiştireceğini açıklamıştı. Fakat batarya sorunundan yaşandığı iddia edilen telefonun yanması sorunu değiştirilen serilerde de ortaya çıkınca Samsung Note 7 üretimini durdurduğunu da açıklamıştı.

Benzerine daha önce rastlanılmamış bir durum ile karşı karşıya gelen Samsung’un ürün satışını ve üretimini durdurmasının hemen ardından ise gözler aynı haberlerin ara ara gelmeye başladığı Apple’a çevrildi. İlk olarak benzeri bir sorun Apple’ın eski serisi olarak gösterilen iPhone 6 Plus telefonlarda ortaya çıkmıştı. Birkaç kullanıcı cihazlarının güncellemelerden sonra kendi kendine alev aldıklarını belirtmişti. Her ne kadar bu durum bir iki telefonla sınırlı kalsa da Apple konu hakkında araştırma başlattığını da açıklamıştı.

Ardı ardına gelen haberlerden sonra ise iPhone 7 modelinde böyle bir sorun yaşanıp yaşanmayacağı da merak konusu olmuştu. Zira şimdilerde bir bir iPhone 7 için de aynı haberlerin medyaya yansımaya başladığını söylemek gerek. İlk olarak iPhone 7’nin ilginç sesler çıkardığı yönünde haberler gelmiş ve ardından ise bazı iPhone 7 telefonlarda da Note 7 serisinde olduğu gibi yanma sorunları ile karşılaştığı da belirtilmişti.

Bir Cihaz Daha Alev Aldı

Bununla beraber geçtiğimiz günlerde de Çinli bir kullanıcının paylaştığı iPhone 7 videosuyla beraber bir cihazın daha alev aldığı ortaya çıktı. Telefonun kendi kendine alev aldığını belirten ve bunu kanıtlamak için videoya çeken kullanıcı Apple’a başvurdu. iPhone 7 için ilk olmayan bu durum sonrasında Apple ise her hangi bir açıklama yapmadı. Tüm bu sorunlar neden kaynaklanıyor yeni nesil akıllı telefonlarda neden böyle bir durum ortaya çıktı bilinmez ama Apple’ın şuan için genel olarak bir iki cihaz dışında böyle bir sorun bildirisi yapmadığını da belirtelim. Sorunun yeniden gündeme gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

2 YORUMLAR

  1. IPONE 7 ŞARJDA İKEN KAPANDI VE AÇILMADI,PUPA VE APPLE STORE VERDİK İKİSİDE TELEFONUN AÇILDIĞINI SÖYLEDİLER FAKAT TELEFON HİÇBİR ŞEKİLDE AÇILMADI.BU KONUDA NE YAPMALIYIZ.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?