iPhone 7’de Yenilikler

0
42
iPhone 7’de Yenilikler

iPhone 7’de Yenilikler

Teknoloji dünyasının en ileri gelen şirketlerinden biri olan Apple, bu yılda ünlü iPhone serisini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. iPhone7 ve iPhone7 Plus modellerinin yanı sıra iPhone 6SE modelinin de Eylül 2016’da düzenlenecek basın toplantısı ile resmen tanıtılması bekleniyor.

iPhone 6 ile 6S ailesine kıyasla tasarımsal açıdan çeşitli değişikliklere sahip olan, yeni özellikleri ve gösterdiği üstün performans artışıyla da bu sene en iyi telefon adayı olan iPhone7’nin tanıtım gününe kısa bir zaman kala iPhone7 ile ilgili gündeme düşen sızıntıları paylaşacağız.

iPhone7 ile kulaklık girişine veda:

Paylaşılan sızıntıların yanı sıra Apple’ın hisse sahibi kurucularından Steve Wozniak’ın açıklamaları da bir araya getirildiğinde iPhone 7’de daha önceki modellerde bulunan 3.5 mm boyutundaki kulaklık girişi bulunmayacağı sonucu rahatlıkla çıkarılabilir.

iPhone kullanıcıları kulaklıklarını lightning üzerinden cihazlarına bağlayabilecekler. Bunun yanı sıra kullanıcılar kablosuz kulaklık da tercih edebilirler. iPhone 7’de kulaklık girişi olmaması Samsung tarafından dalga konusu da olmuştu.

Pek çok kişi tarafından kulaklık girişi olmaması fikri anlam verilemeyen bir fikir durumunda. Bu sayede telefonun daha ince olabileceği düşüncesi olsa da iPhone 7 kalınlık açısından iPhone 6S modelinden çok da farklı değil. Apple Lightning girişi ile kullanıcılarına daha yüksek seviyede bir ses kalitesi sunabilecek. Ancak bu da kulaklık girişi bulunmaması için tek başına bir sebep olarak düşünülemez. Apple’ın bu kararının kesin nedeni yapılacak toplantıda ortaya çıkacak gibi.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone 7'de Kulaklık Girişine Yer Vermeyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?