İlk kez iPad Pro modelleri ile tanıştığımız Smart Connector, bu yıl Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde de olacağına dair bazı iddialar bulunuyordu. Hatta geçtiğimiz haftalarda iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf sızdırılmış ve bu fotoğrafta Smart Connector kullanılmıştı. Ancak, Japon internet sitesi Mac Otakara tüm bu tartışmalara son noktayı koydu. Site yaptığı açıklamalarında Apple’ın iPhone 7’de Smart Connector’e yer vermeyeceğini açıkladı.

Smart Connector, iPad Pro modellerinde klavye bağlanması gibi ek donanımların iPad’e kolaylıkla ilave olmasını sağlıyordu. iPhone’da ise Smart Connector’in nasıl bir görev üstleneceğine dair zaten açık bir bilgi yoktu.

Apple’a yakınlığı ile bilinen kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Apple önceleri iPhone 7 modelinde Smart Connector’i kullanmak istedi ancak daha sonra ortaya çıkan bazı sorunlar nedeniyle bu özellikten vazgeçmek durumunda kaldı. Apple şimdilik vazgeçmiş gibi görünsede, iPhone 7 modelinden sonra tanıtılacak olan iPhone modellerinde bu özellik ile karşılaşma ihtimalimiz halen daha devam ediyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 üretimi, iPhone 8 Plus ve iPhone X nedeniyle düştü!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?