Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7‘ye ait sızıntılar bir yandan gelmeye devam ederken, biz de diğer yandan analizlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Bu analizleri ise, Apple’ın Android işletim sistemine sahip rakiplerini değerlendirerek bir araya getirdik. Hatta, iPhone 7’de şu özellikleri görsek hiçte fena olmaz dediğimiz bu özellikler, mutlaka Apple’ın da dikkatini çekmiş özelliklerdir diye düşündük.

Özellikle bazı analiz şirketlerinin yaptıkları araştırmalara göre Apple’ın iPhone satışlarının pekte iyi gitmemesinden dolayı, iPhone 7’de gelirleri arttırmak için Apple’ın güzel hamleler yapacağını düşünüyoruz.

iPhone 7 Suya Dayanıklı Olabilir

Apple’ın bu konudaki en büyük rakiplerinden birisi Samsung. Bu yıl Mart ayında tanıtılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin reklam filmleri genelde Samsung’un suya ne kadar dayanıklı olduğu üzerine yapıldı.

Aslında, yapılan bazı testler iPhone 6S modelinin de suya oldukça dayanıklı olduğunu gösteriyor. Ancak Apple’ın bu konuda sahip olduğu bir sertifikası olmadığı için tam anlamıyla suya dayanıklı olduğunu söyleyemeyiz. Fakat, iPhone 7’nin suya dayanıklı olacağını herkes gibi bizde tahmin ediyoruz.

iPhone 7 suya dayanıklı mı

Her ne kadar hayatım boyunca hiç bir telefonumu suya düşürmüş olmasam da, iPhone’un bu konuda dayanıklı olmasını mutlaka bende isterim. Çünkü herkes gibi bende ellerim ıslak olduğunda iPhone’un ekranına dokunmaya çekiniyor ve yağmurlu havalarda iPhone ile görüşme yapmakta tereddüt ediyorum ya da bir şekilde elimle onu korumaya çalışıyorum.

iPhone 7 eğer suya dayanıklı olursa mutlaka bu özelliğinden dolayı tercih edilebilir bir telefon olacaktır.

Fiziksel Home Butonu Olmayabilir

Bir diğer yeniliğin ise yavaş yavaş özelliğini yitirmeye başlayan Home tuşu tarafında olmasını bekliyorum. Özellikle iPhone 6S modelinde karşılaştığımız 3D Touch sayesinde Home butonuna neredeyse hiç ihtiyaç kalmıyor. Çünkü ana ekranın sol tarafına sert bir şekilde bastığınızda açık uygulamaları görebiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  Apple Aktivasyon Sorunu Büyümeye Başladı

iPhone 7 home

Home tuşunun iPhone 6S’de kullanıldığı tek alan ekran fotoğrafının çekildiği yer diyebiliriz. Dolayısıyla, fiziksel bir Home tuşuna artık ihtiyacımız yok. Bunun yerine ekrana yerleştirilmiş sanal bir alanda Home tuşunun özellikleri kullanılabilir.

Ancak burada da sorun parmak izi ile ekran kilidinin açılmasında yaşanabilir. Apple’ın bu konuda mutlaka bir çözümü olacaktır diye düşünüyorum.

Daha İyi Kamera Performansı

Apple, sürekli yeni modellerinde kamerayı iyileştiriyor. iPhone 6S modelinde ve iPhone SE modelinde 4K video çekebilme özelliği vardı. Ancak 4K videoları şuanda çok fazla çekilmiyor. Bunun yerine iPhone’un çok daha kaliteli fotoğraflar çekmesini tercih edebilirdik.

iPhone 7 kamera

iPhone 7’nin kamera performansı arttırılırsa, bu da iPhone’un satışlarını hatrı sayılır bir şekilde arttıracaktır.

Sürekli Açık Ekran, “Always On” Özelliği

Apple’ın rakiplerinden birisi olan LG, G5 modelinde Always On özelliğine yer verdi. Bu özellik sayesinde siz sürekli olarak bildirim geldiğinde ya da saate bakmak için ekranı açıp kapamanız gerekmeyecek. Ekran sürekli olarak açık olacak ancak size sadece bazı bildirimleri gösterecek. Örneğin cevapsız aramaları, gelen mesajları ve saati görebileceksiniz.

Daha Kaliteli Batarya Süresi

Mobil cihazların şarj süresi sorunu çözülmüş değil. Apple’da iPhone’un batarya sorununu çözebilmiş değil, en yeni iPhone modellerinin bile her gün mutlaka şarja takılması gerekiyor ki sizi yarı yolda bırakmasın.

iPhone 7 ile birlikte şarj sorunu çözülürse, bir çok kullanıcının tercih sebebi olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Eklemek İstedikleriniz ?

Apple Uzmanı ekibi olarak iPhone 7’de keşke olsa dediğimiz özelliklerin bazıları bunlar. Peki ya sizin iPhone 7’den beklentileriniz neler ? Bu beklentilerinizi bize yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

1 YORUM

  1. ben iphone 7 de ellerimi kullanmadan kilidi acmasini istiyorum,hizli bir sekilde yuzumu yada gozumu taramasi seklinde ama cok hizli bir sekilde olmasini isterim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?