Apple’ın yeni akıllı telefonunun lansmanına sayılı günler kala halen isminin ne olacağı net değil. Şimdiye kadar hep iPhone 7, iPhone 7 Plus üstünde duruldu. Sonra bunların yanında bir de iPhone Pro eklendi. 1-2 gündür çıkan dedikodulara göre ki ben inanmıyorum buna, iPhone 6 SE eklendi. Bu iddia bana göre mantıksız. Az önce Time sitesinde yapılan bir haberde, Apple’ın yebi akıllı telefonunda – biz buna iPhone 7 diyelim – Home butonu olmayabilir.

Apple, iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırmıştı. Şimdi de Home butonunun kalktığına dair raporlar ortaya çıktı.

Apple, iPhone 7’nin tasarımını radikal şekilde değiştirmenin yollarını ararken, Home butonunu kaldıracak mı? Bu sayede daha geniş ekranlar mı olacak? Bu sayede Samsung’un yeni modellerinde olan Curved ekranlar mı gelecek. Apple Insider bloğuna göre bu soruların cevabı evet.

iPhone 7 home butonu olmayabilir
iPhone 7 home butonu olmayabilir – Resim: Lintao Zang

Apple, iPhone 7’de büyük değişiklikler yapmadığı konusunda eleştririliyordu. Hatta Samsung ile olan rekabetinde kaybettiği şeklinde raporlar gelmekteydi. Home butonunun kaldırılması iPhone için büyük bir adım. Home butonu yerine kapasitif – dokunmatik ekran üzerinden, Apple pay, TouchID gibi işlemler yapılabilir.

Aslında bu radikal değişiklikler 2018 iPhone modelinde (muhtemelen iPhone 8) bekleniyordu.  Apple’ın 3 yıllık bir çevrimi var. Radikal değişiklikleri 3 yılda bir getiriyor. Biz ise 2. yıldayız. iPhone 7’nin özellikle iPhone 6s’e benzeyeceği hep  söyleniyordu. Home butonunun kaldırılacağı iddiası doğruysa, karşımıza farklı bir iPhone çıkacak demektir.

iPhone 7 hakkında tüm bilgileri derlediğimiz özel iPhone 7 sayfamıza gitmek için aşağıdaki linke tıklayın:

iPhone 7 özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?