Apple’ın bu yıla damga vurması beklenen son telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da göreceğimiz yenilikler merak uyandırmayı sürdürüyor. Bu yeniliklerden birisi de çift kamera özelliği.

Çift kamera:

Çift kamera özelliği iPhone 7’de beklenmiyor. Fakat gündeme gelen sızıntılar ışığında Apple’ın iPhone 7 Plus modelinde çift kamera kullanacağı düşünülüyor. Çift kamera olmasının yalnızca güzel fotoğraflar için uygulandığı ise düşünülmemeli.

Gündemi hareketlendirmeyi sürdüren sızıntılardan bir diğeri de iPhone 7’de Deep Blue veya Dark Blue adlı yeni bir renk seçeneğinin olacağı.

Samsung da bu sene piyasaya sunduğu Note 7 modelinde renk seçeneği olarak maviyi düşünmüş ancak Note 7 daha yumuşak ve açık bir mavi ile karşımıza çıkmıştı.

iPhone 7’ de daha yüksek performans

Önde gelen teknoloji şirketi Apple her zaman piyasaya sunduğu ürünlerde özellikle halk arasında ‘kasmıyor’ olarak tanımlanan imajını her daim korumaya devam ediyor. Üstün teknolojisi ile gayet üst düzey işletim sistemlerini modellerinde kullanıcılarına sunan iPhone sırrını korumakta. Akıcı bir arayüzü kullanıcılarına sunan Apple yine de gelişmeler de gösteriyor tabi. Duyumlara göre Apple iPhone serisinin yeni modelinde işletim sistemi olarak Apple A10X isimli yeni bir işletim sistemine yer verecek. Cihazlardaki RAM miktarının 3GB seviyesine çıkması da beklenen teknik gelişmeler arasında.

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte çıkacak diğer modellerinde ise henüz pek bir duyum yok. Bütün soru işaretleri ise 7 Eylül’de düzenlenmesi beklenen toplantıda çözülecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?