iPhone 7’de 3.5mm’lik Kulaklık Girişini Görebiliriz

0
74

Bugüne kadar sızdırılan bilgiler arasında Apple‘ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde 3.5mmlik kulaklık girişine yer vermeyeceği ve böylece iPhone 7’nin bir önceki nesle göre daha ince olabileceğine dair bilgiler yer alıyordu. Ancak bugün sızdırılan bir raporda ise, Apple’ın iPhone 7‘de kulaklık girişini tamamen kaldırmayacağından bahsediliyor.

9to5Mac adlı internet sitesinin haberine göre, Apple iPhone 7 modelinde 3.5mmlik kulaklık girişini kaldırmazken, iPhone 7 Pro ya da iPhone 7 Plus olarak adlandırılacak olan modelinde ise kulaklık girişinin kaldırılacağından bahsediliyor. Ancak site yaptığı haberde yine de bunun pek Apple’ın tarzı olmadığından da bahsediliyor.

Sırf iPhone 7‘nin daha ince bir kasaya sahip olması için çıkarılan 3.5mmlik kulaklık girişin Apple kullanıcılarına ekstra maliyetler çıkaracağı açıkça görülüyor. Apple’ın buna rağmen radikal bir kararla 3.5mmlik kulaklık girişini kaldırıp kaldırmayacağı ise halen daha kesin bilinmiyor. Ancak önceden sızdırılan iPhone 7 raporlarını göz önüne aldığımızda, 3.5mmlik kulaklık girişinin kaldırılmasıyla, kulaklık girişi olarak lightning girişinin kullanılabileceği ya da kulaklıkların kablosuz olarak Bluetooth teknolojisi ile çalışabileceğini söyleyebiliriz.

Bu konuda ise Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı kablosuz kulaklık patentini hatırlamakta fayda var. Eylül ayına giderek yaklaşırken, iPhone 7 hakkındaki sızıntılarda artacaktır. Bizde bu sızıntıları size en hızlı şekilde aktarmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Kırmızı iPhone 7 Apple’ın Çin Satışlarını Katladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?