iPhone 7’de 3.5mmlik Kulaklık Giriş Olmayacak, Peki Kulaklıkara Ne Olacak ?

0
91

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinde büyük bir değişiklik yaparak 3.5mm’lik kulaklık girişine yer vermeyeceği gelen sızıntılar arasında. Eğer Apple gerçekten bu standart kulaklık girişini kaldırırsa, bunun yerine kulaklıkları kullanmak için nasıl bir alternatif sunabilir ? Bazı iddialara göre iPhone 7’de kulaklık girişi Lightning girişi üzerinden sağlanacak, bazı iddialara göre de Bluetooth üzerinden kablosuz kulaklıklara sahip olacağız.

Seçenek 1) Lightning Girişli Kulaklıklar

Aslında bu iki iddia da şuanda gerçek. Farklı markaların ürettikleri Earpods kulaklıkların Lightning girişli olanları var. Ancak bu kulaklıkları kullanabilmek için ise JBL’in bir uygulamasını yüklemeniz ve uygulamaya izin vermeniz gerekiyor.

Apple’ın Lightning girişli Earpods kulaklıklar üretmesi muhtemel bir durum gibi gözüküyor.

Seçenek 2) Kablosuz Kulaklıklar

Bir diğer seçenek ise Bluetooth destekli Earpods kulaklıklar. Böylece hiç bir kablo sorunu yaşamadan, kulaklıkları kullanabileceğiz. Şuanda yine başka markaların kablosuz kulaklıkları var. Ancak Apple’ın Bluetoothlu Earpods’ları üretip üretmeyeceği konusunda ise kesin bir bilgi malesef şuanda yok.

Screen Shot 2016-05-12 at 21.39.55

Seçenek 3) Kulaklık Yerine Adaptör

Bu da alternatif bir seçenek. iPhone 7’nin kutusundan kulaklık çıkmayabilir, bunun yerine 3.5mm’lik kulaklıkları Lightning’e çevirecek bir adaptör olabilir. Ama bu pek Apple’ın tarzı değil açıkçası, böyle bir şeyin gerçekleşmesine pek ihtimal vermiyorum.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Tüm Gelişmeler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?