iPhone 7 hakkında herşey

1
407

Tasarım

iPhone 7’nin kalınlığının iPhone 6s’den daha ince olacağı düşünülüyor.  Hoparlör girişinin olmaması, daha gelişmiş işlemci paketleme teknolojisi kullanılması ve daha ince Lightning port kullanılması sayesinde iPhone 7 daha ince olacak. Beklentilere göre 6.0 mm ile 6.5 mm arasında bir kalınlıkta olacağı tahmin ediliyor.

Duyumlara göre iPhone 7’nin gövdesi, iPhone 6s’e benzeyecek.  Apple aten bantlarının tasarımını değiştirmeyi planlıyor. Kalın anten bantlarından uzaklaşarak, bunları iPhone 7’de kasanın üstüne, altına, köşelerine yani göze çok batmayacak yerlere koymayı planlıyorlar. Daha ince ve eskilerine de uyumlu Lightning Port için çalışmalar devam ediyor.

iphone7-gorunum

Bazı doğrulanmamış söylentilere göre, Apple geleneksel alüminyum kasa yerine farklı bir materyal kullanabilir. Daha sert ve suya dayanıklı bir materyal üzerinde çalışıldığına dair duyumlar var.

Asya kaynaklı bir söylentiye göre iPhone 7 yeni bir renk seçeneği ile geliyor. Bu renk ; koyu mavi renk. İşin garip tarafı bu rengin uzay grisi renk ile yer değiştirmesi ihtimali de var.

Koyu mavi iPhone
Koyu mavi iPhone

Kulaklık Jackı olmayacak

Apple iPhone 7 tasarımında daha büyük pil kullanabilmek ve daha ince tasarım sağlayabilmek gibi çeşitli sebeplerle , kulaklık girişini iPhone 7 modelinde koymayacak.  Bunun yerine all-in-one yani hepsi bir arada bir lightning girişi ile hem şarj olmayı hem de buna uyumlu kulaklıkları halledecek.

Kulaklık girişi olmadığına dair söylentiler çok farklı ve ciddi kaynaklardan gelmekte.  Fakat bununla ilgili halen şüpheler var.  Ortalıkta dolaşan bir fotoğraf kafaları karıştırdı. Buna göre hem iPhone 7 de hem de iPhone 7 Plus da kulaklık girişleri vardı.

Eğer iPhone 7 ‘de kulaklık girişi olmazsa, kulaklıklarda ya lightning konnektör girişi olacak ya da lightning-to -3.5 mm jack adaptörü kullanılacak. Bu cihaz tabi ki bluetooth da destekleyecek.

Kulaklık girişinin lightning konnektörde olması ses kalitesinin artabileceği anlamına da geliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X için Yeni Reklam Filmi

Apple iPhone 7 lerle birlikte EarPods dağıtabilir. Bu cihazlar lightning konnektör destekli olacaklar. Bir söylentiye göre de bluetooth üzerinden iPhone 7’ye bağlanacaklar. Şarj olmak için de yine lightning porta ihtiyaç duyacaklar.

Apple 3.5 mm jackdan boşalacak alanı ek bir speaker koymak için de kullanabilir. Bu sayede Sterio ses kalitesi sağlanabilir. Bu ihtimal, ortaya çıkan blurprintlerde yalanlanıyor aslında.  Onlarda ek bir speaker görünmüyor.

Aşağıdaki fotoğrafta 4 speaker görünüyor. Ama bu fotoğrafın sahte olma ihtimali yüksek.

iphone-7-kasa

Okumaya devam edebilmek için sonraki sayfaya geçiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?