Akıllı telefonlar hayatımızı bir hayli kolaylaştırmaya başladı burası bir gerçek. Fakat akıllı telefonların beraberinde getirdiği birçok tehlikede bulunuyor. Kişisel bilgi güvenliği ve yazılım güvenliği konular bir yana dursun telefonların donanımsal açıdan da riskleri olduğunu söylemek gerekiyor.

Özellikle akıllı telefonlarda elektriksel ya da yanlış kullanıma bağlı olmak üzere oluşan kendiliğinden alev alma sorunları akıllı telefonların en büyük donanımsal sorunları arasında gösterilebilir. Son olarak Note 7 akıllı telefonlarının iptal olmasına neden olan sorunun şimdi ise Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarında zaman zaman yaşandığı haberlerini görüyoruz. Bugün itibariyle konu hakkında yeni bir örnek daha gündeme geldi. Yine bir iPhone 7 kendiliğinden alev aldı.

iPhone 7 Nasıl Alev Almış?

Lee Hayes isimli bir kullanıcının yaşadığı olayda iPhone 7 serisi bir akıllı telefonun kendiliğinden alev aldığı belirtiliyor. Üstelik bu kez telefon kullanılmış ya da sahte cihazla şarj edilmiş bir akıllı telefon değil. Tabi ki kullanıcının iddiasına göre telefon 3 gün önce allınmış. Henüz yeni alınmış bir iPhone 7 akıllı telefonunu kullanalı 3 gün olmamışken Lee Hayes beklenmedik bir sorun ile karşı karşıya kalmış.

iPhone 7 alev aldı

Kullanıcının iddiasına göre telefon masanın üzerindeyken çalmaya başlamış. Kullanıcı aramayı cevaplamak için ekrana dokunduğunda ise telefon bir anda kendiliğinden patlamış. iPhone 7 serisinin aniden alev almasıyla hemen telefona müdahale eden Lee Hayes’in parmaklarına ise sıçrayan ekran camları saplanmış.

Kullanıcının şans eseri ciddi bir şekilde yaralanmadığı kaza sonrasında Lee Hayes telefonu hemen Apple servislerine götürmüş. Telefonun henüz yeni olması ve dış etkiye maruz kalmadan böyle bir şekilde alev alması karşısında Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı da merak ediliyor. Şu an için markanın konu hakkında çalışmalarının sürdüğü belirtiliyor. Muhtemelen serinin arızalı üretilen bir cihazına rast gelindiği düşüncesi olsa da Apple’ın henüz herhangi bir bilgi vermemesi açıklama yapmak için beklemek gerektiğinin göstergesi.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Beta 2 İle Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?