Bir süredir yayınlanan bir kutunun fotoğrafıyla gündeme oturan iPhone 6SE Apple tutkunlarının gözdesi oldu. Şu süreçte hakkında çok az bilgiye sahip olmamıza karşın bazı analistler tarafından belirli noktalara dikkat çekilmesi ise bazı ihtimalleri güçlendiriyor. Uzun süredir Apple cephesinde yıla oranla model çıkartmak için çalışmalar yürütüldüğünü biliyoruz. Bu 2017 yılında iPhone 7, 2018 yılında iPhone 8 gibi bir çıkış planının ürünü.

iPhone-7-Yerine-iPhone-6SE-Test-Sonuclari-Dolasmaya-BasladiFakat bunu tam manasıyla başaramayan şirketin şu sıralar 16 Eylül’de yapılacak olan iPhone lansmanı ile iPhone 6SE modelini tanıtacağı yönünde ciddi iddialar ortaya atılıyor. Yakın sızıntılarıyla bilinen bir kaynaktan verilen habere göre iPhone 7 ile iPhone 6SE aynı lansmanda birlikte tanıtılacak. Fakat yıla oranla ilerleyen yeni nesil iPhone önümüzdeki sene biraz daha geç tanıtılarak düzene oturtulacak.

Yayınlanan kutu fotoğrafının büyük sükse yaptığını biliyoruz. Ancak bunun dışında farklı kaynaklardan da bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya bomba gibi düşen bir diğer iddia ise iPhone 6SE performans testi oldu. Video ve görsel yayınlarının ardından kısa sürede internetten toz olsalar da Reddit kullanıcıları atik davranarak ekran görüntüsü almayı başardı. Buna göre iPhone 6SE prototipi Geekbench testinden bir hayli yüksek performansla ayrıldı.

Şuan teknik özellikleri hakkında hiçbir bilginin sızdırılmamasına karşın iOS 10 kullanacağı kesinleşen, aynı zamanda aldığı test sonuçlarla da iPhone 6 serisinin en güçlüsü olan modelin dikkat çekmesi mümkün. Bir önceki seride alternatif olan modelin bu seferde geniş bir kitle tarafından tercih edilebilir olduğunu söylemek gerekiyor.

iPhone 6SE Geekbench Test Sonuçları

iPhone 6SE Geekbench performans testinden geçirildiğinde tek çekirdek yüküyle 3042 puan elde ettiğini gösteren görsel başlı başına olay yaratmayı başardı. Çoklu çekirdekte ise performansını ikiye katlayamasa da 5210 gibi yüksek bir puan almayı başardı.

Bu noktada iPhone 7 tanıtılmayacak söylentilerinin ortaya çıkmasına sebep olmasıyla bu durumun pek mümkün olmadığını düşündüğümüzü belirtelim. Ancak gerçek olan bir şey var ki iPhone 6S’in bir adım önünde yer alacak olan iPhone 6SE modeli Türkiye’de tercih sebebi olabilecek en iyi alternatifler arasına girecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?