Bildiğiniz gibi Apple aslen Amerika’da uyguladığı ve yavaş yavaş yaymak istediği eski iPhone ile yeni iPhone takasını bu yıl yürürlüğe sokmuş olacak. Aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok Avrupa ülkesinde eski model iPhone’unuzu vererek üzerine fark ödeyip iPhone 7 sahibi olabileceksiniz. Fakat bu süreç zarfında çok fazla soru işareti olduğunu biliyoruz. Çünkü uzun süreden beri ismi dahi tartışılan bir cihazın peşindeyiz.

iPhone-7-Vodafone-Tarafindan-DogrulandiKronoloji olarak baktığımızda Apple S serisi sonrasında yeni seriye geçen bir yol izliyor. Yani iPhone 6S sonrasında muhtemel cihazın iPhone 7 olacağı açıktı. Dolayısıyla iPhone 6SE söylentileri kafaların karışmasına yol açtı. Tabi birde tasarımsal açıdan yayınlanan görsellerin 6 serisiyle yakından bağı olması bunu alevlendirdi. Şimdiye kadar ise alışveriş mecralarından telekomünikasyon devlerine kadar hiçbir şirket iPhone 7 şeklinde bir ibare kullanmadı.

En azından geçtiğimiz güne kadar kullanılmadığını biliyoruz. Dünya çapında hizmet sağlayan Vodafone ülkemizin de kullanılan operatörleri arasında bulunuyor. Apple ise Vodafone ile satış partnerliği açısından oldukça güçlü bir anlaşmaya sahip. Farklı kampanyalar, özel avantajlar ve yeni ürünlerin temini açısından Vodafone Türkiye’de de Avrupa ülkelerinde de bir adım önde. Dolayısıyla Vodafone Hollanda resmi adresi üzerinden yayınlanan ve iPhone bölümüne ‘iPhone 7, çok yakında’ uyarısını ekleyen GSM operatörünün ismi netleştirdiğini söylemek mümkün.

Hatırlayacaksınız ki geçtiğimiz günlerde Türkiye’de iPhone 7 satın almak için eski iPhone’u vermek adına bir yazı paylaşmıştık. Bunun için Türkiye’de söz konusu tek bir operatörün adım attığını da paylaşmıştık. Tabi tahminlerimiz arasında ilk sırada Vodafone vardı. Ancak bu haberle tahmin olmaktan ziyade iPhone 7 Vodafone kampanyalarıyla ülkemizde avantajlı bir biçimde satın alınabilecek kanısına vardık. Elinizde bir iPhone modeli varsa modeli yükseltmek sandığınızdan çok daha kolay ve çok daha ucuza mal olacak. Bu da Apple için daha fazla cihaz satışı, kullanıcı içinse en yüksek noktada iPhone keyfi anlamına geliyor. Tanıtımının hemen ardından kampanyaların duyurulmaya başlanacağını beklediğimiz şu günlerde iPhone 7 fiyatı da kesinleşti diyebiliriz. Tabi farklı GSM operatörlerinde farklı fiyatlarla karşılaşmak, kampanya kapsamında da taksit ve ödeme konusunu farklı yargılamak gerektiğinin altını çizelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?