iPhone 7 veya iPhone 7 Plus almayı mı düşünüyorsunuz? Hangi renk iPhone 7 / 7 Plus alacağınıza bir türlü karar veremediniz mi? Apple Uzmanı olarak bu konuda size yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız iPhone 7 renk seçenekleri konumuza hoşgeldiniz.

iPhone 7/ 7 Plus renk seçenekleri şunlar: Gümüş, Altın, Rose Gold (Roze Altın), Mat Siyah ve Jet Siyahı (Simsiyah)

Yeni bir iPhone alacaksanız en fazla kararsız kalınan hususlardan birisi de hangi rengi alacağınıza karar vermektir. Eskiden sadece, Gri ve Siyah renkleri ile gelen iPhone’lar artık renk seçeneklerini artırdı.

21 Mart 2017 güncellemesi: Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çıktı.

iPhone renk seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

1- Çerçevenin dikkat dağıtması

Özellikle Mat siyah ve Simsiyah iPhone 7/7 Plus modelleri, karanlıkta oyun oynarken, sizi oyunun içine çekebiliyor. Çünkü karanlıkta ekran çerçevesini görmüyor ve sadece oyuna konsantre olabiliyorsunuz. Dikkat edin, neredeyse tüm televizyon çerçeveleri siyah olarak üretiliyor. Mantık tamamen aynı.  Aşağıdaki resimde oyun oynarken, ön çerçevenin belli olmadığını görüyorsunuz:

Gümüş, Altın ve Roze Altın (Rose Gold) renk seçeneklerinde, ekran çerçevesinin rengi beyaz.

 

  • Eğer çok fazla oyun oynayan, video izleyen birisi iseniz, Mat Siyah veya Simsiyah iPhone 7 /7 Plus sizin için uygun olabilir.
  • Eğer iphone ile kitap okumak gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Diğer renkler sizin için daha uygun olabilir.

2- Zamanla renk değişimi tehlikesi

Birçok kişinin kafasına takılan noktalardan biriside bu. Zamanla iPhone rengi değişir mi? Solar mı?

Eskiden iPhone 4’lerde buna benzer bir sorun yaşanmıştı. Sonradan Apple bu sorunu çözdü. Tüm beyaz çerçeveler, siyah çerçeveler ve diğerleri artık renk değiştirmiyor. Renklerini yıllarca tam olarak koruyorlar.

3- Çizilmelere dayanıklı olması önemlidir

iPhone’ların gövdeleri alüminyumdan yapılır. Metal olduğu için de çizilmeleri normaldir. Gümüş rengi iPhone’lar çizilmelere karşı daha şanslıdır. Görünmeleri zordur. Altın ve Rode Gold (Roze Altın) iPhone’larda çizilmeler orta derecede belli olur. Ama Mat siyah ve Simsiyah renkli iPhone’larda çizikler çok belirgindir.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 İçin Jailbreak Geliyor

Birçok iPhone kullanıcısı, cihazlarını satın alır almaz, hemen kılıf da alırlar. Bu kişiler için çizilmelere karşı çok da çekinmeye gerek yoktur. Çizilmeler belli olmasın istiyorsanız, Gümüş iPhone 7 /7 Plus almalısınız.  Diğer renklerden almak istiyorsanız ve çizikler de canınızı sıkacaksa, kılıf kullanmalısınız.

Bakınız: En iyi iPhone 7 kılıfları

4- JetBlack (Simsiyah) modeli daha mı kaygan?

Ekran fiyatlarının yüksek olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. iPhone’unuzu elinizden düşürmeniz ekranının kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden fazla kaygan olmaması önemli. Daha önce iPhone kullandıysanız, iPhone’un metal kasasının kayganlık derecesini biliyorsunuzdur. iPhone 7’de de bu dokunuş değişmedi. Simsiyah modelinde de kayganlık diğer renklerden daha iyi.

  • Kaygan olmayan bir iPhone istiyorsanız Simsiyah iPhone 7 modelinden  (Jet black) alın.

 

5- iPhone 7 cüzdanı kullanmayı düşünüyor musunuz?

Yeni iPhone 7’nizi alır almaz, cüzdan içerisinde taşımayı düşünüyorsanız, renk seçeneklerinin sizin için çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Yine de çoğu cüzdanda, Apple logosu, bağlantı noktaları, kenarları görünecektir.

6-  Dikkat çekmek sizin için önemli mi?

Zariflik açısından Altın ve Gümüş üzerine yoktur sanırım. Roze Altın (Rose Gold) ise bayanlar için çok uygun denilebilir. Bu yılın rengi ise siyah. Mat siyah ve Simsiyah modeliyle iPhone 7/7 Plus’lar çok dikkat çekici. Özellikle Simsiyah renk seçeneği, sizin bir iPhone 7’ye sahip olduğunuzu bağıracak. İnsanları telefonunuzla etkilemek istiyorsanız, dikkat çekmek istiyorsanız, Simsiyah iPhone 7/7 Plus modelini tercih etmelisiniz.

 

  • Geleneksellikten hoşlanıyorsanız, Mat siyah veya Gümüş iPhone 7 alın.
  • Biraz farklılık istiyorsanız, Altın ve Rose Gold (Roze Altın) iPhone 7 alın.
  • Dikkat çekmek istiyorsanız Jet Black (Simsiyah) iPhone 7 alın.

Hala hangi renk iPhone 7 / 7 Plus alacağınıza karar veremediniz mi? Bize yorum kısmından beklentilerinizi anlatın. Yardımcı olmaya çalışalım.

 

207 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?