iPhone 7 ve Kamera Puanı

iPhone 7, Apple’ın son teknoloji akıllı telefonu. Bu nedenle pek çok farklı açıdan teste tabi tutuluyor. Kamerası da test edildi. Peki iPhone 7 kamerasının performansı nasıl?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Apple artık teknolojisindeki son gelişmeleri sergiliyor denebilir. İşlemcisini bir hayli geliştiren Apple, serinin önceki modellerine nazaran bu modelde kamerasını da bir hayli geliştirmiş halde.

DxOMark, tarafsız ve detaylı bir makine, lens ve sensör testi yapması ile tanınıyor. Testlerinin konuğu ise bu kez iPhone 7 oldu.

iPhone 7’nin Kamera Özelikleri

Öncelikle iPhone 7’nin kamerasına dair birkaç özelliği hatırlatalım. Sonrasında test sonuçlarını da açıklayacağız.

iPhone 7 kamerası 12 MP çözünürlükte ve f/1.8 diyafram aralığı bulunuyor. Arka kamerasında bulunan OIS teknolojisi ile titreşimlerden arındırılmış fotoğraf ve videolar çekmenize olanak tanıyor.

iPhone ayrıca 4K çözünürlükte video kaydı da yapabiliyor. İkisi soğuk ikisi sıcak tonda olarak toplam 4 adet LED’e sahip özel bir flaşı da bulunmaktadır.

Kamerası ile Kaç Puan Aldı?

DxOMark’ın yayınladığı rapora göre kamerası testler sonucunda 86 puan alan iPhone 7, geçen yıl sunulan iPhone 6S ile bu testten 82 puan almıştı. iPhone 6S Plus ise aynı testten 84 puan almıştı.

Bu test sonuçlarını diğer markaların telefonları ile kıyaslayacak olursak liderlik şuanda 88 puanı bulunan HTC 10, Sony Xperia X ve Samsung Galaxy S7 üçlüsüne ait durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?