iPhone 7 ve iPhone 8 için Beklenen Yasak Kararı Açıklandı

0
502
iPhone 7 ve iPhone 8

Apple ile Qualcomm arasında başlayan patent davalarında kararlar bir bir açıklanmaya başladı. İlk olarak Çin genelinde bu konuya ilişkin bir karar açıklanmış ve bazı iPhone modellerinin Çin genelinde yasaklanması söz konusu olmuştu. Apple’ın bu yasakları delmek adına önemli bazı güncellemeler yayınladığı konusunda da bilgiler verilmişti. Bazı animasyonlarda değişikliklere giden markanın Qualcomm ile yaşadığı sorunun ise çok daha geniş bir kapsamı olacağı ortaya çıktı. Çin’in hemen arkasından bu kez Almanya’da iPhone 7 ve iPhone 8 akıllı telefonlarının yasaklandığı açıklandı.

iPhone 7 ve iPhone 8 Modelleri için Satış Yasağı

Geçtiğimiz haftalarda bu konuya ilişkin açıklamalar yapılmıştı. Almanya’da açılan patent davasında Qualcomm haklı bulunmuş ve iPhone 7 ve iPhone 8 akıllı telefonlarının satışının yasaklanması kararı açıklanmıştı.

Daha önce bu habere yer verdik. Fakat söz konusu akıllı telefonların satışının yasaklanması için Qualcomm’un kefalet bonosuna imza atması gerektiği belirtilmişti. Qualcomm bu konuda kararını verdi ve 1.52 milyar dolarlık kefalet bonosuna imzasını attı ve sözleşmeyi kabul etti.

iPhone 7 ve iPhone 8

Sözleşmenin kabul edilmesi iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin yasaklanmasına neden oldu. Satış yasağının yürürlüğe girmesinin ardından Almanya genelinde satılan iPhone 7 ve iPhone 8 modelleri için de tedbir uygulanmaya başladı.

Apple konu hakkında net bir açıklaması bulunmuyor. Apple’ın sadece “Şirketlerimiz arasındaki gerçek sorunlara odaklanmak yerine, umutsuz bir girişim” şeklinde açıklama yaptığı biliniyor. Konu hakkında iki firmanın daha ne gibi açıklamalar yapacağı ise başka bir merak konusu. Gerilimin çok daha uzun süre devam edeceği ise kesin gibi.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?