iPhone 7 ve iPhone 7 Pro’nun Tasarımı Sızdırıldı !

0
96

Apple’ın bu yıl Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Pro modellerinin tasarımlarının detayları sızdırıldı. Sızdırılan tasarım şemasında, iPhone 7 Pro modelinin boyutları ve iPhone 7 Pro modelinin tüm özellikleri açık bir şekilde görülüyor. Sızdırılan bilgiler arasında dikkat çeken bir başka şey ise, iPhone 7’nin büyük ekranlı modelinin iPhone 7 Plus modeli olarak beklenmesine rağmen, iPhone 7 Pro modeli olarak adlandırılması.

Sızdırılan şemayı detaylı bir şekilde incelediğimizde, aslında bugüne kadar iPhone 7 modeli hakkında söylenilen herşeyin gerçekten olabileceğini öğrenmiş oluyoruz. Örneğin, iPhone 7 modelinde Apple’ın 3.5mm’lik kulaklık girişine yer vermeyeceği ve iPhone 7 Pro modelinde arka tarafta çift iSight camera olacağı gibi. Hatta, yine Apple iPhone 7 Pro modeline özel olarak, daha önce iPad Pro’da karşılaştığımız smart konnektör özelliğinin de olacağı açıkça görülüyor.

iPhone 7 modelinde kulaklık girişinin çıkarılmasıyla birlikte iPhone 6S modeline göre daha ince bir kasaya sahip olunabileceğini söylemek gerek. Ancak aynı şeyi iPhone 7 Pro modeli için söyleyemeyeceğiz, çünkü iPhone 7 Pro modeli bu çizimlere göre iPhone 6S Plus modeliyle aynı ölçülere sahip. Bunun sebebi olarak ise iPhone 7 Pro modelinin sahip olacağı çift kamera gösteriliyor.

iPhone 7 Pro Tasarım DetaylarıSon olarak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Apple bu yıl tanıtacağı iPhone 7 modelinde tasarımsal açıdan büyük bir değişikliğe yer vermeyecek. Yani iPhone 7’nin kasası görünüm açısından iPhone 6 modeline oldukça benzeyecek. Ancak iPhone 7 modelinde ufak bir incelme olurken, iPhone 7 Pro modelinde ise bu incelmeyi malesef göremeyeceğiz.

Ayrıca, eğer bu tasarımsal sızıntılar doğruysa, Apple bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde çok iPhone 7 Pro modeline önem verecek gibi görünüyor. Çünkü iPhone 7 modelinin arka tarafında çift kamera ve smart konnektör özelliği beklenmiyor, tüm bu özelliklerin iPhone 7 Pro modelinde yer verileceği tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Üretim Kalıpları Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?