Günümüz popüler aksesuar mecralarından olan Spigen her sene olduğu gibi iPhone kılıfları için yeni bir bomba patlattı. Bildiğiniz gibi her sene Apple lansman yaparak yeni cihazlarını tanıtır. Spigen ise kılıf ve koruyucu aksesuarları lansmandan yaklaşık bir ay evvel ön siparişe açar. Dolayısıyla iPhone 7 kılıfları almak için şimdiden siparişlerinizi onaylayabilirsiniz. Bu durum en başta tahminsel olarak bildiğimiz cihazın sızıntılar neticesinde ne kadar bilindiğini gözler önüne çıkarıyor.iPhone-7-ve-iPhone-7-Plus-Koruyucu-Kiliflari-On-Siparisleri-Basladi

Örneğin iPhone 7 kılıf modelleri üzerinden bir inceleme yaptığımızda tıpkı tahmin ettiğimiz gibi standart kasayla geleceğini görebiliyoruz. Aynı zamanda kılıfların ortak özelliklerinden de bazı detaylar dikkat çekiyor.

  • iPhone 7 anten çizgileri minimal düzeye indirilmiş
  • Hoparlörler alt kısımda çift olarak stereo ses desteği sunacak
  • Arka kamera törpülenmek yerine daha da çıkıntılı bir hal almış ve boyut olarak büyümüş
  • 5 mm kulak girişi kaldırılmış
  • Giriş çıkış için Lightning bağlantı kullanılmış

Bu özellikler iPhone 7 için sızıntı haberlerinin başlıca maddeleriydi. Yani kısmi olarak sızıntıların haklı çıktığını görmüş olduk.

Öte yandan iPhone 7 Plus kılıfları için inceleme yaptığımızda da karşımıza şaşırmadığımız detaylar çıktı.

  • Bahsi geçen çift lensli arka kamera yalnızca iPhone 7 Plus modeline özel tasarlanmış
  • Boyut olarak standart Plus çizgisinde kalmış
  • Anten çizgileri ve hoparlör değişimlerinin yanı sıra Lightning bağlantıya geçilmiş
  • iPhone Pro modeli yanlış bir sızıntıymış

iPhone Pro modelinin yer almaması elbette ki şaşırtmadı. Zira iPhone 7 Plus ve iPhone 7 kılıfları arasında pek fark görünmüyor. Boyut ve birkaç kamera ayrıntısının dışında ise alternatif bir kılıfa rastlanmıyor. Spigen iPhone 7 Plus kılıf modelleri için yaratılan şıklık ise göz kamaştırıyor.

iPhone 7 kılıf fiyatları ise 13 € yani ortalama 40 TL’den başlayarak 39 € bandına kadar çıkabiliyor. Maksimum fiyatın 120 TL dolaylarında olduğunu, fakat bunu Spigen üzerinden kaliteli bir biçimde temin etmiş olacağınızı belirtelim. Alternatif kılıfları Türkiye’de daha ucuza bulmak elbette mümkün olabilir. Kalite farkını göz önünde bulundurduğunuzda çok yüksek fiyatlar olmadığını vurgulamak istiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?