iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İçin Özel Instagram Düzenlemesi

0
189
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Akıllı telefon markaları arasında hem oluşturduğu kitle hem de kalitesi ile kesinlikle bir adım önde gösterilen Apple’ın belli aralıklarla sürekli yenilenen akıllı telefon serisi iPhone için son olarak iPhone 7 modeli piyasaya sürülmüştü. Bu sene iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modeli ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple’ın yeni telefonlarında ise özellikle yazılım konusunda birçok yeniliği kullanıcılara sunmuştu. iOS 10 güncellemeleri ile beraber bu konuda sürekli yeni özeliklerde kazanmaya başlayan yeni serinin son olarak ise bir Instagram düzenlemesi alacağı açıklandı.

Wide Color Capture Özelliği Geliyor

Aslında Apple söz konusu yenilik için bir süre öncesinden haberler vermişti. Marka yaptığı açıklamalarda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için özel renk düzenleme sistemini devreye sokacağını açıklamıştı. Geniş renk aralığı ile video ve fotoğraf çekilebileceğini duyuran Apple’ın bu sayede çok daha başarılı fotoğraf çekimlerinin yapılmasının sağlanacağını açıkladığını biliyoruz. iPhone 7 modellerinin kameralarında büyük oranda fark yaratacak olan yeni özellikle beraber Apple’ın kamera konusunda rakiplerini geride bırakmaya başlayacağı da düşünülüyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Söz konusu yenilikten sonra iPhone 7 serisini öne çıkaran ilk haberlerde gelmeye başladı. Zira söz konusu uygulamaya destek verecek olan ilk sosyal medya uygulaması Instagram oldu.

Yeni Resim Modu Desteği Geliyor

Bu noktada Instagram’ın ilk adımının Apple Live Photos desteği olduğunu da belirtelim. Instagram tarafından yapılan açıklama ile beraber söz konusu uygulama desteğinin güncelleme ile Instagram’a dahil edileceği belirtildi. Bu sayede sadece iPhone 7 serisi akıllı telefonlarda geçerli olacak olan bir özellikte kullanıma sunacağı ve haliyle artık iPhone 7 serisi kullanıcılarının artık Instagram’da bir adım öne geçecekleri de ortaya çıkmış oldu.

Ayrıca portre modu ve yeni güncelleme modları ile beraber iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının da artık kesin bir şekilde Instagram’da ayrıcalıklı olacağını da belirtmek gerekiyor. Sadece iPhone için gelecek olan bu düzenlemelerle beraber Apple’ın ne kadar öne çıkacağı ise tartışılmaz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Kameraları Bir Kez Daha Tescillendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?