iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İçin Jailbreak İddiaları Gerçek Mi?

0
56
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus jailbreak

Apple’ın akıllı telefon serileri için geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen yeni bir Jailbreak sürümü yayınlanmıştı. Apple’ın iOS için yayınlandığı yeni büyük güncelleme olan iOS 10.2 için yayınlanan Jailbreak sürümü ise ilk etapta sadece belli başlı 64 bit serilerini destekliyordu.

Bununla beraber beta sürüm olarak dikkat çeken Jailbreak serisinin güncellemeler almasıyla beraber son dönemde cihaz desteği de biraz daha arttırılmıştı. Fakat hala tüm 64 bir telefonlarda Jailbreak desteği göremedik. Yavaş yavaş yeni güncellemelerde gelmeye devam ediyor.

Bu noktada en çok merak edilen konu ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için iOS 10.2 Jailbreak sürümünün gelip gelmeyeceği olmuştu. Zira Jailbreak serisini yayınlayan Todesco yaptığı açıklamada iPhone 7 ve iPhone 7 Plus desteklerinde bahsetmemişti. Hatta bu yeni serilere sürümün gelmeyeceği de açıklanmıştı.

Karar Değiştirildi Mi?

Tüm bunlarla beraber Todesco’nun iOS 10.2 Jailbreak için karar değiştirdiği de ortaya çıktı. Ortaya çıkan gelişmelere göre Todesco yaptığı açıklamada artık iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için de destek geleceğini belirtti. Fakat bu mümkün mü soruları da merak konusu oldu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Peki gerçekten iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için iOS 10.2 Jaillbreak gelir mi? İşte bu sorunun cevabı oldukça zor. Şöyle ki Apple iOS 10.2 sürümüne geri dönüşleri kapattı. Yani en güncel iOS sürümünü güncellerseniz bir kere baştan Jailbreak yapma şansınız bulunmuyor. Peki yeni güncellemeleri almamak ne kadar doğru.

Bir kere iPhone 7 serileri için iOS 10.3 güncellemesi birçok yenilik getirecek ve tıpkı diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi serinin pek çok noktadan değişmesini sağlayacak. Böyle bakıldığında belki şu an için iOS 10.2 Jailbreak sürümü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için mantıklıymış gibi gelse de Jailbreak şu an için yayınlanmayacağı düşünülüyor. Bu noktada iOS 10.3 güncellemesinin yapılması çok daha mantıklı bir seçim olarak öne çıkıyor. Bakalım son gelişmeler nasıl olacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?