İphone 7 ve 7 Plus Çıkış Tarihi 16 Eylül 2016

0
477
İphone 7 ve 7 Plus Çıkış Tarihi 16 Eylül 2016
İphone 7 ve 7 Plus Çıkış Tarihi 16 Eylül 2016

Apple’in yeri ürünü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için beklenen çıkış tarihi açıklanmış bulunuyor. Aslında net tarih resmi olarak açıklanmadı ama sosyal medyada sızıntı konusunda güvenilir yayın yapan @evleaks hesabı tarafından yapıl açıklamada 16 Eylül direk satış tarihi olarak verildi fakat geçtiğimiz senelere göre ürünün 12 Eylül haftası çıkacağı belirtildi.

Merak edilen soru ise tasarım olarak ne değişikliğin olacağı ancak bu konuda da sızan bilgilerin doğruluğu belirtilerek tasarımın 6 ve 6S benzeri olarak sadece 5 ile 5S gibi ufak çizgi değişikliği yapıldığı belirtilmiş bulunuyor.

7 ve 7 Plus kullanıcılara en az 32 GB olarak çıkacak. Bunun yanı sıra işletim sistemi olarak daha güçlü olacak olan cihaz tasarımsal farklılığın azlığının yanı sıra hız konusunda isteyen verimi alamayanları tatmin eder kalitede olacaktır.

En büyük değişiklik ise var olan kamera kalitesi çift kamera özelliği ile daha da fazla olacaktır. Sızan bilgiler arasında doğrulanan bir diğer bilgi ise bu çift kamera olayı olmaktadır ve sızan görsellere benzer tasarım olması bekleniyor.

Şuan için herkesin iPhone 7 olarak beklediği cihaz aslında rakamsal serinin bir dönem sonra sona ereceği düşünülürse artık yıl olarak söylenmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Hatta şuan için twitter da sızan bilgileri paylaşan @evleaks de cihaz hakkında iPhone 2016 olarak bilgi vermektedir. Plus modeller genel olarak sadece büyüklük olarak fark yaratırken 7 ve 7 Plus arasında bulunan farkta 7 tek kamera kullanırken Plus modeli çift kamera özelliği ile piyasada yer alacak gibi durmaktadır.

İLGİLİ HABER:  iPhone hafızası / belleği nasıl artırılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?