Apple’ın uzun süredir en iddialı modellerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 serisi akıllı telefonlar artık tam olarak ortaya çıktı. Tanıtımından önce telefonla ilgili birçok iddia ortaya atılmış olsa da Apple’ın tanıtımına kadar tüm bu tartışmalar iddia olarak kalmıştı. Son olarak ise 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımla beraber Apple’ın yeni seri akıllı telefonda ne gibi yenilikler sunacağı da kesin olarak ortaya çıkmıştı. Tanıtımla beraber yeni seride birçok değişikliğe gideceği de öğrenilen Apple’ın son seri akıllı telefonu iPhone 7’nin satışa çıkmasının hemen ardından ise yeniliklerinden çok sorunları konuşulmaya başlandı.

İlk olarak Apple’ın bu seri ile beraber ses sorunu yaşadığı iddia edildi. Aşırı yük altında, yoğun bir çalışma halinde telefondan “tıss” şeklinde bir ses geldiği belirtildi. Fan sesine benzer olarak nitelendirilen bu ses Apple kullanıcılarının kafalarını karıştırırken konu hakkında Apple kanadından da bir açıklama gelmedi. Telefon gerçekten ses sorunu veriyor mu yoksa bunlar sadece bir iddiadan mı ibaret derken şimdilerde ise Apple’ın başka bir sorun ile daha gündeme gelmeye başladığını söylemek gerekiyor. Sorun iddiaları ise yine iPhone 7 hakkında oldu.

Uçuş Modunda Sorun İddiası

Şimdilerde ise iPhone 7 serisinde uçuş modunda sorunlar yaşandığı iddia edildi. İddialara göre telefonu uçuş moduna alıp ardından telefonu yeniden uçuş modundan çıkarmanız durumunda şebeke gösteriminde sorunla yaşanıyor. Şebeke bölümü ekrana gelmezken kullanıcının telefonu yeniden uçak moduna da alması mümkün oluyor.

Uçuş modu hakkında ortaya atılan yeni iddia ile beraber iPhone 7 bir kez daha gündeme gelirken söz konusu sorunun neden kaynaklandığı da merak konusu oldu. Zira ilk düşüncelere göre Apple’ın iPhone 7 serisinde yaşanan bu sorun tamamen yazılımsal bir sorun. Henüz Apple tarafından bir açıklama yapılmasa bile iddialarda yer alan sorunun kısa süre sonra Apple tarafından yayınlanacak olan güncelleme ile düzeltileceği de düşünülüyor. Fakat Apple’ın ardı ardına gelen bu iddialar için bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?