Apple’ın her sene olduğu gibi bu senede 7 Eylül günü düzenlediği etkinlikle yeni telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıtmıştı. Anavatanı olan Amerika Birleşik Devletlerinde iPhone 7 için 650 Dolardan, iPhone 7 Plus için ise 850 dolardan başlayan, telefonun içinde bulunan depolama kapasitesine göre artan fiyatlarla ön siparişe sunulmuştu. Ancak şuan için hiçbir ülkede tedarik edilemeyen cihaz sadece ön sipariş olarak alınabiliyor. 16 Eylülde 28 ülkede ülkede sevkiyata başlayacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ön siparişleri o zamandan itibaren tüm Dünyaya dağıtmaya başlayacak.

iphone-7-plus

 

ÖN KAYIT SİSTEMİ AÇILDI!

Türkiyede ise iPhone’ların kullanıcıya ulaşması anlamında bakımından hareklilikler olmaya başladı. 16 Eylülde dağıtılmaya başlanacak 28 ülkenin arasında bulunmayan Türkiyede iPhone’ların ne zaman dağıtılmaya başlanacağı hâlâ bilinmiyor. Ancak Türkiyede faliyet gösteren öncü teknoloji firmalarında Ön Kayıt sitemi açıldı. Bu sayede bir bakıma ön sipariş sistemini açan firmalar sayesinde iPhone cihazların çok yakında Türkiyeye ulaşacağı anlamına geliyor.

Apple Türkiye resmi sayfasında ön kayıt veya ön sipariş adına herhangi bir hareketlilik yok. Buna rağmen teknoloji parankendecileri tarafından yaşanan bu değişikliğin yakın zamanda Apple Türkiye sayfasındada oluşucaktır.

 

iPhone için gerekli bilgileri edinmek isterseniz aşşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

Iphone 7 Almanız İçin 5 Neden! | Almalıyım? | Özellikleri Neler?

iPhone 7 Plus’taki İkinci Kamera Ne İşe Yarıyor?

iPhone 7 Şarjdayken Müzik Dinlemek

iPhone 7 almalı mıyım? iPhone 6S’den ne farkı var?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikleri duyuruldu

İLGİLİ HABER:  iPhone 7, 256 GB Depolama Alanı ile Gelecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?