Uzun süredir beklenen an sonunda geldi. Apple’ın yen seri akıllı telefonları olarak adlandırılan ve belki de serinin en başarılı telefonlarından biri olan iPhone 7 telefonlarının satışına başlandı. İlk olarak 28 ülkede satışı sunulmuş ve ülkemizde ilk aşamada satışa çıkmamış olan yeni seri telefonlar bugün itibariyle ülkemizde de satışa sunuldu. Gece 00:00 itibariyle satışa sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin satışa çıkmasıyla beraber ne derece ilgi gördüğü de merak konusu oldu.

Zira Note 7 serisinde yaşanan sorun sonrasında Samsung’un iPhone 7 telefonların en büyük rakibi olarak gösterilen Note 7 serisinde ürünlerini geri toplaması ve satışı durdurması Apple’a hiç olmadığı kadar ilgi gösterileceği iddialarını ortaya çıkarmıştı.

Nitekim beklendiği gibi de oldu. Her sene olduğu gibi bu seneden iPhone 7 telefonlarının satışa çıktığı an yani gece 00:00’da Apple Store mağazaları önünde kuyruklar oluştu. Geceden yüksek oranda satışa başlayan iPhone 7 serisinin gün boyunca satışları da devam etti. Söz konusu serisinin ilk satış rakamlarının ise eski seriye göre çok daha başarılı olduğu da belirtildi. Henüz ilk gün olduğu için Apple satış verilerini açıklamazken sadece görüntü itibariyle bu sene satış konusunda yeni bir rekor kırılacağı da düşünülüyor.

Tabi bu durumda özellikle Samsung akıllı telefonlarında yaşanan arıza sorununun da etkili olacağını belirtelim. Zaten tahminlere göre Apple’ın bu olaydan sonra tepe modeller için ilk tercih eden akıllı telefonlardan biri olacağı ve iPhone 7 satışlarının da sadece bu nedenden bile en az 13 milyon oranında artış göstereceği de iddia edilmişti. Bu durum gerçekleşecek mi şimdilik merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?