iPhone 7 Türkiye satış tarihi belli oldu

4
70
iPhone 7 plus çift kamera ile yenilik getirdi.

iPhone 7 , iPhone 7 Plus ilk olarak 7 Eylül 2016 tarihinde duyurulmuş ve 16 Eylül’de satışlarına Amerika ve İngiltere gibi büyük pazarlarda satılmaya başlanmıştı. 23 Eylül 2016’da 30 ülkede daha iPhone 7 satışları başlamıştı ve bu 30 ülke arasında Türkiye yoktu. Son gelen güvenilir raporlara göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Türkiye’de ne zaman satılmaya başlanacağı da belli oldu.

iPhone 7 plus çift kamera ile yenilik getirdi.
iPhone 7 plus çift kamera ile yenilik getirdi.

iPhone 7 ne zaman Türkiyede satılmaya başlanacak?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 7 Ekim 2016’da Hindistan ve Ukrana gibi bazı ülkelerde satışa sunulacak. 1 hafta sonrasında ise ülkemizde bu bekleyiş sona erecek. 14 Ekim 2016 tarihinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye’de de satışa sunulacak.

iPhone 7 home butonunda tapric motoru kullanılmış.
iPhone 7 home butonunda tapric motoru kullanılmış.

14 Ekim tarihinde, Türkiye, Malezya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Macao, Makedonya gibi ülkelerde iPhone 7 satılmaya başlanacak.

21 Ekim tarihinde ise, Tayland’da ve Samsung’un ana vatanı Güney Kore’de iPhone 7 satışları başlayacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın LCD ekranın izin verdiği ölçüde parlak ekranları var.
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın LCD ekranın izin verdiği ölçüde parlak ekranları var.

 

Dünyanın geri kalanında da iPhone 7 satışları yavaş yavaş başlayacak.
Gelen yeni bir bilgiyi de burada aktaralım. Vodafone, 14 Ekim 2016’dan itibaren iPhone 7 satışlarına başlayacağını duyurmuş. (Kaynak: Çeşitli teknoloji siteleri)

Solda iPhone 7 sağda ise iPhone 7 Plus (Resim: Gordon Kelly tarafından çekilmiş)
Solda iPhone 7 sağda ise iPhone 7 Plus (Resim: Gordon Kelly tarafından çekilmiş)
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus almak istiyorsanız aşağıdaki incelemelerimize göz atmak isteyebilirsiniz:
İLGİLİ HABER:  iOS Sticky AI Uygulaması Yayınlandı. İşte Tüm Özellikler

4 YORUMLAR

  1. iphone6 telefonu2014 aralık ayında aldım donma ve ses gidip gelmesinden dolayı 2015 yılında değiştirildi değisen telefondada aynı sorunla karsılastım garanti suresi bitmeden once değiştirmek istedim fakat bu arada telefonum duştu ve ekranı kırıldı su an telefonum sadece konusmaya yarıyor dun izmitteki yetkili servise gonderdim ekran değişmesi gerektiğini telefonun 500 tl civarı tutacagını ekran değişse bile değişmesi gerektiğini bunuda 1300 tl vererek degişim olacagını soylemişler dunyada cok elit marka olarak bizlere sundugunuz bu telefonlar bir yıl bile ozelliğini koruyamıyor kaliteli marka arabalar bile uretimdeki en kucuk hatayı farkettiklerinde sattıkları aracları geri topluyor sizde garanti kapsamındaki telefonu bir suru para isteyerek değiştireceginizi soyluyorsunuz ki değiştireceginiz telefonunda en uzun omru bir yıl olacak yeni cıkacak urununuzunde bundan farklı olmayacagını dusunuyorum artık markanıza olan guvenim kalmadıgından almayacagım etdafımdakilerede tavsiye etmeyecegım ayrıca yabancı dil bilen birisinede bu sorunları anlatması için uretim yerinede yazacagım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?