iPhone 7 tüm sırları ortaya çıkıyor

 

iPhone 7 telefonuna eşlik eden dizayn büyük ölçüde tamamlanarak net bir sonuç ortaya çıkmaya başladı. iPhone 7 tasarımı için 2 adet resim yayınlandı.

 

iPhone 7 dizayn ve tasarımında farklı sürprizlerle karşılaşacak mıyız?

 

iPhone  modelleri için Eylül ayında bir tanıtım yapılacak ve muhtemelen iPhone telefonlarda tasarım açısından farklı bir sürpriz yaşanmayacak. Zira uzun zamandan bu yana teknoloji dünyasından gelen duyumlara göre 1024 senesinde ilk defa iPhone 6 da karşımıza çıkan tasarım muhtemelen iPhone 7 serisi ile devam edecek.

 

Nowhereelse.fr sitesi baş editörü Steve Hemmerstoffer, önceki dönemlerde iPhone gelişmeleri hakkında çok önemli ve gerçek bilgiler aktaran biri olarak, bugünlerde iPhone 7 için 2 farklı görüntü paylaştı ve şuana kadar iPhone 7 için paylaşılan en belirgin fotoğraflardan ikisi oldu.

 

Fotoğrafları inceleyecek olursak dikkat çeken ilk nota kamera sensörü. Apple, iPhone 7’de eskiye nazaran donanım olarak daha büyük bir kamera sensörü tercih etmiş. Kamera çıkıntısı özelliği hala var olurken, OIS özelliği önceden yalnızca büyük ekranlı  iPhone modelleri için kullanırken bu kez iPhone 7 içinde kullanılmaya başlandı. Hatta iPhone 7 Plus’da çift kamera sistemi de kullanılacak.

 

Bunun yanında tasarım ve dizayn açısından dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise anten şeritleri. Önceki tasarımda bilirsiniz, telefonun genel görüntüsünü olumsuz etkileyen anten şeritleri bu kez arka tarafa alt ve üst kısımlara taşınmış ve böylece artık iPhone 7 tasarımında daha az görülür hale gelmiş.

 

Her ne kadar yayınlanmış resimlerde görülmese de kulaklık girişi kaldırılmış ve  Apple artık çift hoparlör kullanımına geçiş yapmış.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?