iPhone 7 Tasarımı ile Beklenen iPhone 8 Tasarımı Karşı Karşıya

0
106
iPhone 7 vs iPhone 8

iPhone 8 tüm olumsuzluklara rağmen Eylül ayında tanıtılacak. Apple’a en yakın analistlerden gelen bilgiler bu yönde. Eylül ayında tanıtılabilmesi için şu an üretimde olduğu da belirtilen akıllı telefonların, üretim aşamasına geçtiğinin düşünülmesiyse iddiaları yoğunlaştırdı. Eskiye oranla çok daha fazla iPhone 8 görselleri paylaşılmaya başlandı. Tüm bu görseller ise net bir tasarım beklentisi oluşturmuş oldu. Daha önceki yazılarımızda bu tasarıma ilişkin beklentileri ve görselleri paylaşmıştık. Hatta son olarak bu tasarım videoda görüntülenmişti.

Bakınız: iPhone 8 için Tasarımı Gösteren Video

iPhone 7 ve iPhone 8 Karşı Karşıya

Yeni iPhone 8 için beklenen tasarımlar yavaş yavaş şekillenmeye başlayınca yeni telefonlarla şu an en güncel seri olan iPhone 7 akıllı telefonları da karşılaştırılmaya başlandı. 10.yıla özel bir model olacak  iPhone 8 ile iPhone 7 serisini karşılaştıran ise yine iPhone 8 görselleriyle gündem olan OnLeaks. Paylaşılan videoya göre yeni seri akıllı telefonun boyutu, iPhone 7 serisiyle hemen hemen aynı olacak.

Karşılaştırmaya göre 4.7 inç boyutunda iPhone 7 modelinin bir tık daha geniş bir modeli olarak yeni iPhone serisinin görüldüğü gözüküyor. Çok küçük bir farkla, uzun süredir konuşulduğu gibi 4.7 inç boyutuna sahip olduğu görülen yeni iPhone modelinin ekran kısmının ise tam ekran olacağı ve bu sayede, 5.8 inç ekran boyutuna kadar çıkılabileceği de belirtiliyor.

Yeni iPhone için Ekranlar Yetişecek Mi?

Artık iPhone 8 için görseller ve gelen son videolara alıştık. Hemen her paylaşımda benzer bir tasarım ortaya çıkıyor. Fakat bununla beraber yeni seri iPhone akıllı telefonlarının ekranlarının yetişip yetişmeme konusu gündemde.  Yeni seri akıllı telefonların ekranlarında sıkıntılar yaşandığı ve stok sorunu nedeniyle sınırlı sayıda üretim sunulabileceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Güncellemesi Sonrasında iPhone 8 Ekran sorunu Büyüdü

Yeni her ne kadar tasarımda tam ekran görsek de stok kısmında iddia edilen sıkıntılar yaşanmaya devam ederse ya telefon sınırlı stokla çıkacak ya da Apple’ın bir değişim süreci içerisine gireceğini göreceğiz. Şu an için tüm bunların netlik kazanması Apple’ın açıklamalarına bağlı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?