Rose altın rengi iPhone 6s telefonunuzun 3D Touch özelliği ile yeşillendirdiğiniz aşkınızı bölmek istemeyiz ama Apple yeni muhteşem telefonu iPhone 7’nin 12 Eylül haftasında mağazalarda olacağını haber vermemiz gerekiyor. Geleneksel olarak Eylül ayında piyasaya sürülen telefonlarından en yenisi iPhone 7 için de Apple bu geleneği bozmayacak. Twitter’dan mobil atlatma haberleri ile ün yapmış @evleaks hesabının tahminine göre 9 Eylül’de ön sipariş alınmaya başlanacak.

Apple piyasaya çıkış tarihi konusunda henüz suskunluğunu koruduğundan 12 Eylül tarihinin bir söylentiden öte olmadığı düşünülüyor olsa da Evan Blass’in yanıldığı pek olmuyor. Eylül ayına bu kadar az bir zaman kalmışken lansman etkinliği için davetiyelerin de yakında Apple tarafından dağıtılmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Eğer Apple kendi trendlerini takip ederse, iPhone 7’nin baştan sona yeni bir tasarımı olması bekleniyor. Şimdiye kadar yeni iPhone’un su geçirmez, sıvı metal özellikli ve anten çizgileri gizlenmiş olacağı biliniyor. Söylentilere göre ayrıca Smart bağlantı portunun olması ve kulaklık girişinin de kaldırılması söz konusu.

iPhone-7-12222-1000x562

Youtuber Autin Evans’ın paylaştığı bir videoda iPhone 6s ve iPhone 7’nin modeli arasındaki görsel karşılaştırmada birkaç estetik farklılık üzerinde duruluyor. iPhone 7’nin kamerasının daha büyük olacağı, 3,5mm kulaklık girişinin kaldırılacağı ve anten çizgilerinin cihazın kenarlarına çekilerek daha cesur bir çizgiye kavuşturulacağı vurgulanıyor. Ancak kalınlık ve boyutlarda bire bir aynı olmasa da çok yakın büyüklükte olacağı gösterilmiş.

MacityNet’in sızdırdığı bir fotoğraftan yola çıkarak iPhone 7’nin gümüş, uzay grisi, altın ve rose (gül) altın renklerinde olacağı tahmin ediliyor. Bazı kaynaklardan derin mavi (deep blue) rengin de seçenekler arasında olacağı belirtilse de bir görsel sunulmuş değil. Yüzde yirmi beş daha büyük bir kamera boşluğu görülen arka kapakta daha büyük bir arka kamera olacağı izlemini uyandırıyor. Anten çizgilerinin ise kapağın kısa kenarlarına doğru çekilmiş olduğu görülüyor. Çinlilerin kullandığı sosyal medyalarda iPhone 7 Pro olarak bahsedilen tasarımda ise arka kapağın alt bölümünde 3 pinli bir akıllı bağlantı noktası dikkat çekiyor. Bu sayede üçüncü parti klavyeler ve şarj istasyonları ile uyumlu olması beklenen ürünün ayrıca çift lensli bir arka kamerası olduğu görülüyor. Bu resimlerin aynı zamanda iPhone 6S Plus gibi iPhone 7 Plus olacağı yönünde de söylentiler hatırı sayılır sayıda. Yine de ikinci modelin isminin iPhone 7 Pro olacağını tahmin edenler çoğunlukta görünüyor.

İlk söylentilerde üzerinde durulan su geçirmezlik konusu Wall Street Journal’ın haberinde bahsettiği suya daha dayanıklı bir iPhone söyleminden kaynaklanıyor. Ayrıca Digitimes da Catcher Technologies daha az geçirgen iPhone 7 kasası üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte kanıtlar sunuyor. Yeni iPhone’un su ve toza karşı dayanıklı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

iphone-7-pro

Çinden gelen bir rapora göre iPhone 7’nin farklı modellerinin kablosuz şarj, ekrandan parmak izi okuma, değişken basınçlı dokunma, çift lensli kamera ve USB Type-C bağlantı yuvası özelliklerine sahip olacağını içeriyor. Yıllar önce Apple’ın aldığı patentler, kablosuz şarj ve ekrandan parmak izi okuma üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte.

Bu söylentilerden en kuvvetlisinin kulaklık girişinin kaldırılması olduğu Wall Street Journal’ın Haziran ortalarında yaptığı haberde daha ince bir tasarım için Apple’ın bu girişten vazgeçtiğini belirtmesiyle netleşmiş oldu. Fransız teknoloji bloğu NoWhereElse’in paylaştığı bir fotoğrafta cihazın alt ölümünde kulaklık girişi olmadığı gibi ikinci bir hoparlör ızgarası görülüyor. Bu da iPhone 7’nin stereo hoparlöre sahip olacağını akıllara getiriyor.

Bazı kaynaklarda 3 model olarak çıkacağı, iPhone 7’nin 4,7 inch, iPhone 7 Plus’ın 5,5 inch, iPhone 7 Pro’nun ise 5,5 inch ve çift lensli arka kamera özellikleriyle sunulacağını kanıtlar fotoğraflar bulunuyor.

iPhone 7’nin çıkmasına bu kadar az bir süre kalmışken sabırsızlanan Apple fanatikleri için son bilgileri toparlamış olduk. Her ne olursa olsun yeni telefonuyla Apple’ın sansasyonel bir giriş yapacağı ve iPhone 6s’in üzerine mükemmel bir şeyler ekleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone7 hakkında daha fazla görsel,video ve ayrıntı için iPhone 7 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?