iPhone 7 sızıntıları: Mute tuşu olmayacak

0
125
Mute tuşu yok.

Eylül ayında çıkması beklenen son iPhone modeli, genel kabul gören ismiyle iPhone 7 hakkında gelen söylentiler-sızıntılar durdurak bilmiyor. Her geçen gün yeni görüntüler ve yeni söylentiler ortaya atılıyor. Elimizden geldiğince bunları güvenilirliklerine ve önem derecesine göre elimine ediyoruz. Konularımızı da buna göre hazırlıyoruz.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ‘da olduğu gibi iPhone 7’de de 2 farklı ekran boyutu olacak. Bugün gelen bilgiler iPhone 7 Plus hakkında. Bazı kaynaklar 5.5 inç modelin adının iPhone 7 Pro olacağını da söylüyorlar ama henüz bu konuda kesin bir bilgi yok.

Son gelen fotoğraflara göre iPhone 7 Plus modeli iPhone 6S Plus modeline çok benziyor. En göze çarpan fark, arka tarafta Smart Connector’un dip kısımda görünmesi.

Mute tuşu yok.

Home tuşunun ise kapasitif olacağı ve ekrana tümleşik olacağı söyleniyor.

En son sızıntı ise Mute – Sessiz tuşu ile ilgili. Son iPhone 7 fotoğraflarında Mute tuşu görünmüyor. Aslında Mute tuşunun yavaş yavaş Apple ürünlerinden kalkmasına şahit oluyorduk. Örneğin,  iPad Air 2 ile başlayan yeni nesil iPad’lerde Mute tuşu kaldırılmıştı. Aslında bu durum öncelikli işlevinin, alarm olmadığı tabletler için doğal karşılanmıştı ama telefonlarda?

 

iphone-7-pro-2

 

Aslında Mute tuşu iphone’ların karakteristik özelliklerinden birisi. Eğer Apple bunu kaldırmayı düşünüyorsa, çılgınlık yapıyor demektir. Zaten Apple son zamanlarda Android’e benzemekle suçlanıyor. Belki de Apple iOS 10 ‘da bulunan Kontrol Merkezi bölümünün mute tuşuna gerek bırakmayacak kadar iyi olduğunu düşünüyordur.

İphone 7 Galerisi:


 

iPhone 7 hakkında daha geniş bilgileri almak için Apple Uzmanı iPhone 7 özel sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 7 Pro hakkında herşey.


 

İLGİLİ HABER:  iPhone zil sesleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?