Eylül ayında karşımıza çıkmasını beklediğimiz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu kez ise bir sızıntıdan daha fazlası var. Instagram’da @stevlocker adlı hesabın geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir fotoğraf çok dikkat çekti ve çok tartışıldı. Çünkü fotoğrafda, bir iPhone modeli görünüyor ancak bu iPhone bugüne kadar gördüğümüz ve bildiğimiz modellerden birisi değil.

Fotoğraftaki iPhone’un anten çizgileri azaltılmış durumda. Bazı sızıntılara göre de Apple, iPhone 7 modelinde çok daha az anten çizgisine yer verecekti. Yani, instagram’da paylaşılan bu fotoğraf iPhone 7 mi sızdırıldı şeklinde değerlendirildi.

Normalde Apple’ın iPhone’u tanıtımadan daha önce Apple kampüsünün dışında görülmesi pek olabilecek bir durum değil. Ancak iPhone SE’de olan şey, iPhone 7 içinde olmuş olabilir mi ? iPhone SE, Apple tarafından tanıtılmadan, Çin’de bir şirket sahte iPhone SE üretmiş ve satmaya başlamıştı. Tasarımı konusunda da gerçek iPhone SE’ye oldukça benziyor.

Ancak, iPhone 7 Çin’de ya da başka bir yerde sahte olarak üretilmiş ve satılıyor olsa bunun mutlaka başka yerlerden haberi gelirdi diye düşünüyorum. Dolayısıyla fotoğraf görülen iPhone’un sahte bir iPhone 7 olmayacağını da düşünüyorum. Biraz daha basit düşünmek gerekirse, sadece Photoshop ile üzerinde oynanmış bir fotoğraf olarak yorumlayabiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?