Apple’ın bu sene iPhone serisinde kullanıcılara sunduğu birçok farklılık var. Sistem ve teknik özellikler konusunda birçok yeniliklerle kullanıcıların karşısına gelen yeni modelin tasarım konusunda ise büyük oranda bir değişim sunmadığını da biliyoruz. Özellikle iPhone 6 serisinde sahip olunan dairesel köşe tasarımından vazgeçmeyen Apple’ın tasarım değişikliklerinde yetersizliğini ise yeni tema ve yeni renk seçenekleri ile ortadan kaldırdığını da söylemek gerek. Özellikle bu sene en çok ilgi gören model olarak gösterilen tamamı siyah modelin tasarım açığını kapatacağı düşünülüyordu.

Beklendiği gibi de oldu ve Apple’ın siyah modelleri en çok ilgi gören en çok satışı yapılan modeller oldu. Fakat siyah renge sahip olan modelin de kendi içerisinde birçok sorunu olduğu da ortaya çıkmıştı. Özellikle kasanın oldukça kolay çizilebiliyor olması kullanıcıların canını sıkmaya yetmişti. Hatta Apple bile bu konuda siyah tercihi yapan kullanıcıları uyarmayı tercih etmişti.

Buna rağmen en çok satış yapan modellerden biri olan tamamen siyah renk seçeneğine sahip modellerde çizilme ve parmak izi sorunlarını çözmek için kullanıcıların kılıf kullanmaları da tavsiye edilmişti. Telefonun renginin ortaya çıkmasını isteyen birçok kullanıcı ise tercihini kılıflardan yana değil de telefonun net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan şeffaf kılıflardan yana yapmıştı.

Jelatin koruyucu kılıf kullanımları ile daha çok tercih edilen iPhone 7 siyah modelinin jelatin kullanıcılarına ise yeni bir kötü haber daha verildi. Zira telefonun ısınması ve jelatinin uzun süre telefonda kalmasıyla beraber jelatinin çıkarılması durumunda iPhone 7 kasasının arka kısmında yer alan yazılarında soyulduğu belirtildi. Bu yönde birçok kullanıcı şikayet mesajları gönderse de Apple konu hakkında bir açıklama yapmadı. Fakat genel olarak jelatin yerine kılıf kullanımının tavsiye edilmeye başladığını da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?