Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 7, son günlerde yaşanan sorunlarla gündeme gelmeye başladı. Özellikler telefonların satışının başlamasıyla beraber kullanıcılardan da yaşanan sorunlarla ilgili şikayetler ortaya bir bir çıkıyor. Bu noktada daha önce telefonun kulaklık kısmında sorunlar çıkardığı yönünde haberler gelmişti. iPhone 7 serisinde yaşanan kulaklık sorunları Apple’ın yayınlandığı güncelleme ile beraber çözüme kavuşturulmuştu. Kulaklık sorunundan sonra ise bu kez kullanıcılardan gelen yorumlarla beraber fotoğraf modunda çökmeler yaşandığı belirtilmişti. Bu sorunda güncelleme ile çözüme kavuşturuldu. Yaşanan tüm bu sorunlardan sonra ise şimdilerde de bazı iPhone 7 telefonlarından sesler gelmeye başladığı da belirtildi.

Kullanıcılardan gelen yorumlara göre iPhone 7’nin özellikle yük altında çalışmaya başladığı durumlarda garip bir ses ile karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Uzun süredir yaşanan ses sorunu hakkında Apple tarafından da bir türlü beklenen açıklamanın gelmemesiyle beraber sorunun neden yaşandığı iyice merak edilmeye başlandı. Zira yaşanan ses sorunu bazı telefonlarda yayınlanan güncellemelere rağmen devam ediyor. Hal böyle olunca telefonlarda yaşanan ses sorununa ilişkin sürekli yeni bazı teorilerde üretilmeye de başlandı. Apple tarafından açıklama gelmemesiyle beraber bu kez Apple’a yakın kaynaklardan sorunun neden yaşandığına dair yeni bir iddia daha geldi.

Sadece İşlemcilerden Kaynaklanmıyor Mu?

Apple-ses-sorunu

Bu noktada telefonda yaşanan sorun ile ilgili olarak yeni verilen bilgilere göre aslında ses sorunu düşünüldüğü gibi sadece işlemcilerden de kaynaklanmıyor. Bunun dışında tek kart üzerinden birbirine çok yakın olarak arama çipleri, modem ve sinyal arttırıcı bulunuyor. Tüm bu çiplerin tek kart üzerinde çok yakında yer almasıyla beraber telefonun yük altında elektriğin ileri geri hareket etmesiyle beraber tüm bu parçaların çok daha fazla titreşim gösterdiği ve sesin de bu yüzden yaşandığı iddia ediliyor. Fakat yaşanan bu sorunun söz konusu iddiada yer aldığı gibi olması durumunda da hiçbir güncellemenin bu sorunu çözemeyeceği de düşünülüyor.

Apple bu konu hakkında her hangi bir açıklama yapacak mı ya da yaşanan sorun sadece yazılımsal bir sorun mu tüm bunlar merak konusu.

4 YORUMLAR

  1. iphone 7 sahibiyim 3 aylık cihazım ahizeden cızırtı gelmeye başladı 2. haftasında yani müzikde olsa konuşmada olsa cızırtı geliyo apple ı aradım bana işlemci çok hızlı çalışıyo güncellemeyle düzelticez dediler ama güncelleme geldi hala aynı var mı bu sorunu yaşayan telefon hiç yere düşmedi bi darbe yemedi

  2. bende 3 ay önce Iphone 7 aldım. kulaklıktan ses gidip geliyor. Bazen hiç ses duyamıyorum. garantiye ya da kaskoya göndemeye düşünüyorum. buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar var mı acaba?

  3. Ben 12 mart 2017 de iPhone 7 aldım .Görüşme sırasında karşı taraftan sesin gidip geliyo demesiyle bu hikaye başladı Destek hattını aradık çeşitli güncellemeler yapıldı sorun çözülmeyince yetkili servise yönlendirildik.Telefonun yenisi gönderildi ondada aynı sorunla karşılaşınca tabiki çıldırdım yine destek hattını aradık iTunes Bilgisayara indirin yazılımı sıfırlayalım dediler o da yapıldı tekrar geri yüklemeler falan filan İnan’ın milyon kere pişman oldum aldığıma dönüş yine aynı şikayet devam tabiki yine telefon servise ve ben 10 gün yine telefonsuz ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?