iPhone 7 Serisinde Windows Vista İşletim Sistemi

0
39
iPhone 7 Vista

Apple’ın kendi işletim sistemi düzenin başka bir düzeni kabul etmediği akıllı telefonları iPhone 7 serisinde sürekli yeni işletim sistemi güncellemeleri yayınlandığını görüyoruz. Apple tarafından sürekli olarak yayınlanan yeni güncellemelerle beraber iPhone 7 kullanıcılarının ihtiyaçları da maksimum düzeyde karşılanıyor.

Yani sürekli artan uygulama desteği ve sürekli gelen yeni özelleştirmelerle beraber dışarından uygulama indirme ihtiyacınız azalıyor. Fakat Apple’ın içe dönük bu yapısı kimi zaman sinir bozucu olabilmekte. Özellikle yayınlandığı andan itibaren en kapsamlı ama aynı zamanda en katı kurallara sahip olan iOS 10 sürümünde bu durumu daha net anlayabiliyorsunuz.

iPhone Üzerinde Windows Serileri

iPhone 7 serisinde kullanıcıların iOS işletim sistemi güncellemeleri beklemeleri bir yana dursun son dönemde iPhone 7 üzerinde farklı işletim sistemlerinin yayınlandığını gördük. Hacking Jules tarafından yapılan çalışma ile beraber iPhone 7 üzerinde iOS değil hemen her bilgisayarda kullanılmaya başlanan Windows işletim sistemleri çalıştırıldı. Daha önce iPhone 7 üzerinde Windows’un efsane olan serisi Windows XP serisinin çalıştırıldığını görmüştük. Telefon üzerinde çalışmaya başlayan işletim sisteminde bilgisayarlardan alınan performansın alınması ise dikkat çekmişti.

iPhone 7 Vista

Uygulama yüklemeye kadar izin veren yeni çalışma sonrasında Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarının ne kadar güçlü olduğunu da görmüştük. Nasıl XP çalıştırdığı merak konusu olurken telefonun şimdi de bir sonraki Windows işletim sistemi olan Windows Vista serisini çalıştırdığını gördük. XP işletim sistemini çalıştırmak için kullanılan aynı yöntemi kullanarak yeni işletim sistemini çalıştırmayı başaran Jules grubu yeni bir videoda yayınladı. Yayınlanan videoda iPhone 7 üzerinde kolaylıklar Windows Vista işletim sisteminin çalıştığı gözleniyor.

Windows Vista serisinin şaşırtıcı bir şekilde hızlı çalıştığı işletim akıllı telefonda böylelikle bilgisayarları aratmayan bir performans olduğu da ortaya çıkmış oldu. Son olarak Vista serisinin akıllı telefon üzerinde çalıştırılması gündem olsa da bundan sonraki işletim sistemi sürümlerinin de aslında iPhone 7 üzerinde çalıştırılmasının önü açılmış oldu. Belki de iPhone 7 üzerinde Windows 10 çalıştığını bile görebiliriz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?