Çok uzun bir süredir konuşulan, hatta iPhone 6S depolama alanı için gündeme gelen bir konuyla karşı karşıyayız. iPhone 6S için uygulanmayan, fakat iPhone 7 için yaklaşık olarak 4 aydır hemen her gün konuşulan minimum depolama alanı sorunsalı zannediyoruz ki sonuca bağlandı. Görünen o ki Apple bu sene itibariyle maksimum depolama alanını 128 GB yerine 256 GB’a, minimum depolama alanını ise 16 GB’tan 32 GB’a çıkaracak. Bu durumda orta segment için 64 mü yoksa 128 mi kullanılacak bilinmiyor. Ancak bizim tahminimiz en azından iPhone 7 serisi için 64 GB modelinin olacağı yönünde.

iPhone-7-Serisinde-Minimum-Depolama-Alaninin-32-GB-Olacagi-KanitlandiBazı kaynaklara göre ise bu sene 4 farklı depolama seçeneği sunulabilir. Bunların üçü standart olacak şekilde gelirken birisi ise Premium olacak.

  • Minimum iPhone 7 depolama alanı 32 GB
  • Optimum iPhone 7 depolama alanı 64 GB
  • Maksimum iPhone 7 depolama alanı 128 GB
  • Premium iPhone 7 depolama alanı 256 GB

Bu bilgiler ışığında bu senenin Premium modelinin önümüzdeki sene maksimum olacağını, aynı zamanda optimum depolama alanı yani orta segmentinde doğrudan 128 GB’a kayacağı ön görülüyor.

Şuan için tahminlerden ibaret olan bu düşüncelerin gerçekte nasıl olacağını öğrenmek için ortalama 5-6 günlük bir süreye ihtiyacımız var. Ancak şimdiden paylaşılan görseller gösteriliyor ki 32 GB iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bizi bekliyor. Tabi en düşük depolama alanı potasında.

Yayınlanan görselde iPhone 7’ye ait bir kutu ve kutunun içeriğinin paylaşıldığı net olarak görülüyor. Dolayısıyla bu kutu içeriğinde EarPods kulaklık, hızlı şarj özelliği ve buna benzer bazı özelliklerin net bir biçimde paylaşıldığını görebiliyoruz. Apple bu kez en gelişmiş iPhone olarak sunacağı yeni nesil cihazında devrimsel değişikliklerle de adından söz ettireceğe benziyor. Ki daha şimdiden iPhone 8 söylentileri ve beklentileri lansman öncesinde yayılmaya başladı.

Yayınlanan kutu görselinin yayıncısı ise daha önceden çok sayıda Apple sızıntısının sahibi olup, aynı zamanda teknoloji severlerin yakından tanıdığı KJuma. Bu noktada hata payının olmadığını düşünüyor ve şimdiden 32 GB’a alışmaya başlamalıyız diyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?