iPhone 7 Serisi İçin üst Düzey Korumalı Yeni Kılıflar

0
125
iPhone 7 kılıf

Apple uzun süredir akıllı telefon serilerine beklendiği derece dayanıklılık ekleyemediği gerekçesi ile eleştiriliyordu. Özellikle suya ve toza karşı bir türlü dayanıklı olan seriler piyasaya sürmeyen Apple’ın son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında ise sonunda beklenen suya ve toza karşı dayanıklılık özelliğini akıllı telefonlarına eklemişti. IP67 sertifikası ile hem suya hem de toza karşı dayanıklı olan serinin toza karşı dayanıklılığı oldukça yüksek olsa da bunun dışında modelin suya karşı dayanıklılığı ise tam olarak beklene değerde olmadı.

Şöyle ki hemen herkes IP68 dayanıklılık sertifikasına sahip olması beklenirken serilerde IP67 sertifikalarının olması suya karşı sadece 1 metreye kadar koruma sağlanmasına neden olmuştu. Buna rağmen beklenen dayanıklılık değerlerinden daha yüksek suya karşı dayanıklı olsalar da iPhone 7 serisinde su nedeniyle yaşanan sorunlarda telefonlar garanti kapsamına dahil edilmiyor. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için ise şimdilerde yeni bir suya ve toza karşı korumalı iPhone 7 serisi kılıfları ortaya çıktı.

OtterBox Yeni iPhone 7 Serisi Kılıflarını Tanıttı

Suya ve toza karşı dayanıklı kılıf üreticilerinden biri olarak bilinen OtterBox iPhone 7 serisinde yaşanan bu soruna ise kalıcı olarak çözüm buluyor. Yapılan açıklama ile beraber hem iPhone 7 serisi için hem de iPhone 7 Plus serisi için özel olarak yeni korumalı kılıfların yayınlandı açıklandı.

iPhone 7 kılıf

Hem suya karşı maksimum koruma sağlayan kılıfların hem de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisi akıllı telefonlara tam uyum sağladığı açıklandı. Ekstra olarak suya karşı koruma sağlamasının yanı sıra kamera açıklıklarına da tam uyum sağlayan yeni kılıfların çizilme ve düşmelere karşısı da yine ekstra bir koruma sağladığını da belirtelim.

iPhone 7 kılıf

Özel tasarım ile Home Tuşunu bile kapsayan kılıfların sağlamlıklarının yanı sıra deni mavisi, erik rengi, mercan ve indigo mavi renk seçenekleri bulunduğunu da belirtelim. Kılıflar için açıklanan fiyatın ise 99 dolar olduğunu da belirtelim. Biraz pahalı gibi gelse de aslında kılıfların yaptıklarına bakarsak bu rakamda oldukça ideal gözükmekte.

İLGİLİ HABER:  Apple, Japonya'da iPhone Fiyatlarında İndirim Yaptı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?