Apple’ın bu sene en çok ses getiren ürünlerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonları piyasaya çıkar çıkmaz telefonun kullanıcılara sunduğu özelliklerde hızla denenmeye başlandı. Bu noktada iPhone 7 serisinin en öne çıkan özelliği ise aslında kamera özellikleri oldu. İlk modelinde  bu yana kamera konusunda akıllı telefonlar arasında en iddialı modellerden biri olarak gösterilen iPhone serisi akıllı telefonların bu seride de kullanıcılara oldukça üst düzey bir deneyim sunduğunu da söylemek gerekiyor. Hatta Plus modeli ile beraber ilk defa çift kamera sistemine de geçiş yapan Apple’ın her ne kadar kamera sistemi oldukça gelişmiş olsa da kamera deneyimini daha da geliştirmek için iPhone 7 için yeni bir aksesuar daha tanıtıldı.

Olloclip tarafından yapılan tanıtımla beraber iPhone 7 serisi için de geliştirilen yeni nesil lensler duyuruldu. Yapılan duyuru ile beraber 3 farklı yeni lens modeli tanıtıldı. Yapılan tanıtımda Core Lens seti, Active lens seti ve Macro Pro lens seti duyuruldu. Hem arka hem de ön kamara için lens olanağı sunan her üç model için de Olloclip, artık çerçeve ile tam uyum sağladıklarını ve kullanıcıların tek yapmaları gerekenin lensleri clipslerini takmak olduğu da belirtildi.

Bununla beraber lens özellikleri için ise Core modelin balık gözü, süper geniş 15X makro lensleri kullanacağı, bir diğer model olan Active modelinin ise 2X telefoto ve süper geniş lenslere sahip olduğu son model Macro Pro modelinin ise 21X makro lenslere kadar lensler sunduğu da belirtildi. Tüm bu özelliklerle beraber iPhone 7 serisini çok daha kullanışlı hale getirecek olan Olloclip’in söz konusu lensler için satış fiyatı olarak ise 79 dolar ile 119 dolar arasında değişen fiyatlar sunduğunu da belirtelim. Bunun dışında Plus modeli için ilerleyen dönemlerde daha gelişmiş lens seçeneklerinin de sunulacağı belirtiliyor.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?