iPhone 7 Serisi Apple’a Gerçekten Yaradı

0
37
Samsung ve Apple

Akıllı telefonlar arasında yarış artık sürekli hale geldi. Bir akıllı telefon markası bir diğerinin önüne geçmek için hemen her türlü sistemi, her türlü yeni teknolojiyi denemeye başladı. Milyonlarca akıllı telefon satışının yapılması ve çok kısa süre içerisinde akıllı telefon pazarının teknoloji dünyasında en büyük Pazar haline gelmesinin de bu durum ve artan rekabet üzerine etkisi oldukça fazla.

Son dönemde artış gösteren tüm bu rekabet ortamı ve firmalar arasındaki yarış ise üst sıralarda daha da bir sık yaşanmaya başladı. Rekabeti en yoğun yaşayan iki firma ise zirve yarışında yer alan Samsung ve Apple.

Apple Geçtiğimiz Sene Öne Geçmeyi Başardı

Kıyasıya devam eden bu yarışta şimdiye kadar Apple’ın Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir adım gerisinden geldiğini biliyoruz. Genel satış oranlarında hem daha fazla telefon modeli olması hem de hitap ettiği kitlenin daha geniş olması ile beraber Samsung’un satışları akıllı telefon pazarında lider olmasını da sağlamıştı.

Özellikle sadece üst segment akıllı telefon modelleri ile değil bunun yanında orta segment ve giriş seviyesi akıllı telefonlarıyla da adından söz ettirmeye başlaması Samsung’un liderliği uzun süre elinde bulundurmasını da sağladı.

Fakat açıklanan son raporlarla beraber bu durumun değiştiği de ortaya çıktı. Geçtiğimiz sene için açıklanan raporlarla beraber Samsung’un uzun bir aradan sonra ikinci sıraya düştüğü ve Apple’ın akıllı telefon satışlarında liderliği ele aldığı ortaya çıktı.

Samsung ve Apple

Note 7 Serisinde Yaşanan Olayın Etkisi Büyük

Genel olarak iPhone satışlarını 77 milyon rakamının üzerine çıkaran Apple’ın iPhone 7 serisi ile beraber beklenenden çok daha yüksek oranda satış elde ettiği ve iPhone 6 başarısını devam ettirdiği de gözleniyor.

Buna karşın Note 7 serisinde yaşanan sorun sonrasında beklenen satışlarını elde edemeyen Samsung’un ise bir düşüş yaşadığı net bir şekilde gözleniyor. Pazarda %17,9 ile ilk sıraya yerleşen markayı Samsung ise %17,8 rakamıyla takip etmeye başladı.

Samsung Galaxy S8 Durumu Değiştirebilir

Tabi şunu unutmamak gerekli Samsung’un geçen seneyi yeni amiral gemisi modeli olan Note 7 olmadan geçirmesi bir sürpriz olarak karşımıza çıktı. Bu sene ise markanın yeni seri Galaxy S8 amiral gemisini birçok yenilikle sunacak olması yeni Galaxy A serisini piyasaya sunması derken bu sene için yeniden Apple’ın ikinci sıraya düşebileceği düşüncesi de hakim olmaya başladı. Bakalım Samsung yeniden beklendiği gibi yerini alabilecek mi?

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?