iPhone 7 Satışları Yılı iPhone 8 Satışlarından Önde Kapatabilir

0
127
iPhone 7 ve iPhone 8

Apple, bu sene beklenmedik bir hamle yaptı ve 3 yeni iPhone modelini bir andan tanıttı. Beklenmedik adım ise uygulanan strateji oldu. Öyle ki marka öncelikle iPhone 8 akıllı telefonlarını satışa sundu. Aynı etkinlikte tanıtılan özel seri iPhone X akıllı telefonlarının ise satışı 1 ay kadar geciktirildi. Bu durumda ise Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının tam anlamıyla arada kalan bir model olduğunu gördük. Kimi kullanıcılar iPhone 8 akıllı telefonlarını, iPhone X modeli nedeniyle tercih etmedi ve yeni modeli bekledi. Bunun dışında bir diğer kullanıcı kitlesi ise iPhone 8 akıllı telefonları yerine daha uygun fiyata satılan iPhone 7 telefonlarını tercih etmeye başladı.

iPhone 8 Satışları Hiç Yükselmeyebilir

Yaşanan tüm bu gelişmeler iPhone 8 serisinin satışında istenen rakamların bir türlü yakalanamamasına neden oldu. Yeni bir telefon almak isteyen kullanıcılar iPhone X modelini tercih ediyor. Bunun yanı sıra iPhone 7 sahipleri, iPhone 8 modelini almaya değer bulmuyor. Ayrıca iPhone X modelinin fiyatını yüksek bulan kullanıcıların da aradaki farkın çok olmaması nedeniyle iPhone 7 Plus akıllı telefonlarını tercih ettiği, böylelikle daha uygun bir telefon tercihi yaptığını görüyoruz.

iPhone 7 ve iPhone 8

Tüm bu etkenleri bir araya getirdiğimiz zaman ise iPhone 8 serisinin satışlarının hiçbir zaman istenen seviyeye gelmeyeceğini düşünüyoruz. Apple tarafından yıl sonu raporları henüz yayınlanmış değil ama analistlerden gelen raporlara göre şu an iPhone 7 akıllı telefonlarının satışı bile daha yüksek seviyede devam ediyor.

Yıl sonu için paylaşılan tahmin ise iPhone 7 satışlarının, iPhone 8 modellerinin önüne geçeceği. iPhone X için durumun ne olacağı hakkında ise bir açıklama yapılmış değil. Durumun daha net anlaşılması adına yıl sonu satış verilerinin açıklanmasını bekliyoruz. Bunun yanında iPhone 7 akıllı telefonlarının 3.299 TL, iPhone 7 Plus telefonlarının ise 3.999 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını ekleyelim.

iPhone 7 ve iPhone 8

iPhone 8 akıllı telefonları için bu fiyatların biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz. iPhone 8 4.199 TL’den başlayan fiyatlarla, iPhone 8 Plus modellerinin ise 4.799 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını görüyoruz. Sadece aradaki bu fiyat farkı bile iPhone 7 serilerinin satışlarının yüksek seyredeceğinin kanıtı.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp iOS Güncellemesi Yayına Girdi

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here