iPhone 7 Satışları Yılı iPhone 8 Satışlarından Önde Kapatabilir

0
131

Apple, bu sene beklenmedik bir hamle yaptı ve 3 yeni iPhone modelini bir andan tanıttı. Beklenmedik adım ise uygulanan strateji oldu. Öyle ki marka öncelikle iPhone 8 akıllı telefonlarını satışa sundu. Aynı etkinlikte tanıtılan özel seri iPhone X akıllı telefonlarının ise satışı 1 ay kadar geciktirildi. Bu durumda ise Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının tam anlamıyla arada kalan bir model olduğunu gördük. Kimi kullanıcılar iPhone 8 akıllı telefonlarını, iPhone X modeli nedeniyle tercih etmedi ve yeni modeli bekledi. Bunun dışında bir diğer kullanıcı kitlesi ise iPhone 8 akıllı telefonları yerine daha uygun fiyata satılan iPhone 7 telefonlarını tercih etmeye başladı.

iPhone 8 Satışları Hiç Yükselmeyebilir

Yaşanan tüm bu gelişmeler iPhone 8 serisinin satışında istenen rakamların bir türlü yakalanamamasına neden oldu. Yeni bir telefon almak isteyen kullanıcılar iPhone X modelini tercih ediyor. Bunun yanı sıra iPhone 7 sahipleri, iPhone 8 modelini almaya değer bulmuyor. Ayrıca iPhone X modelinin fiyatını yüksek bulan kullanıcıların da aradaki farkın çok olmaması nedeniyle iPhone 7 Plus akıllı telefonlarını tercih ettiği, böylelikle daha uygun bir telefon tercihi yaptığını görüyoruz.

iPhone 7 ve iPhone 8

Tüm bu etkenleri bir araya getirdiğimiz zaman ise iPhone 8 serisinin satışlarının hiçbir zaman istenen seviyeye gelmeyeceğini düşünüyoruz. Apple tarafından yıl sonu raporları henüz yayınlanmış değil ama analistlerden gelen raporlara göre şu an iPhone 7 akıllı telefonlarının satışı bile daha yüksek seviyede devam ediyor.

Yıl sonu için paylaşılan tahmin ise iPhone 7 satışlarının, iPhone 8 modellerinin önüne geçeceği. iPhone X için durumun ne olacağı hakkında ise bir açıklama yapılmış değil. Durumun daha net anlaşılması adına yıl sonu satış verilerinin açıklanmasını bekliyoruz. Bunun yanında iPhone 7 akıllı telefonlarının 3.299 TL, iPhone 7 Plus telefonlarının ise 3.999 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını ekleyelim.

iPhone 7 ve iPhone 8

iPhone 8 akıllı telefonları için bu fiyatların biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz. iPhone 8 4.199 TL’den başlayan fiyatlarla, iPhone 8 Plus modellerinin ise 4.799 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını görüyoruz. Sadece aradaki bu fiyat farkı bile iPhone 7 serilerinin satışlarının yüksek seyredeceğinin kanıtı.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Satışları Yeni Başlamışken iPhone 8 Planları Gündem Oldu

İlginizi Çekebilir: WhatsApp iOS Güncellemesi Yayına Girdi

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?