Apple’ın en çok konuşulan telefonlarından birisi iPhone 7 oldu. 7 Eylül tarihinde tanıtımı yapılmasının hemen ardından piyasaya çıkış tarihi konusu en çok merak edilen konulardan biri olan iPhone 7’nn satışlarına da yavaş yavaş başlanmıştı. İlk olarak 28 ülke için satışa çıkan iPhone 7 akıllı telefonları bugün itibariyle ülkemizde de satışa çıktı. Yine bilindik görüntülere neden olan seri hem uzun kuyruklar yaşanmasına hem de kullanıcıların geceden iPhone 7 sıralarına girmesine neden oldu. Bununla beraber yeni seri iPhone satışlarında daha önce eşini görmediğimiz bazı satış stratejileri de uygulanmaya başladı.

Özellikle operatörler iPhone 7 satışlarını arttırmak ve kullanıcıların kendilerini seçmesi için birçok yeni kampanya yapaya başladı. Bu şekilde kampanya yapan firmalardan birisi de Vodafone oldu. iPhone 7 satışa çıkmadan önce ilk ön sipariş sayfalarını açan operatörlerden biri olan Vodafone iPhone 7 için uyguladığı satış stratejisiyle de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı.

iPhone-7-satışları

Söz konusu satış politikasına göre kullanıcılara aslında bir nevi iPhone 8 müjdesi de verilmiş oldu. Zira kampanyaya göre kullanıcıların iPhone 7 telefonlarını hatta dahil 2 yıllık sözleşme ile almaları durumunda Vodafone’nun bir sonraki iPhone modeli olan iPhone 8 için de aynı sözleşmeyi kullanacaklarını belirtti.

Yani iPhone 7 için sözleşmeniz bitmemiş olsa bile her hangi bir ceza ödemesi yapmadan doğrudan aynı sözleşme ile iPhone 8 sahibi de olabileceksiniz. Bir nevi sözleşme taşıması yapılmış olacak. Söz konusu kampanya ne kadar ilgi görür ya da söz konusu kampanya ile beraber bundan sonra iPhone satışları için yeni yöntemlerde görmek mümkün olur mu bilinmez ama operatörlerin bu konuda da sıkı bir yarış içerisine girdiğini söylemek yanlış olmaz. Zira daha önceki serilerde de benzeri kampanyalarla beraber operatörler satış konusunda öne geçmeye çalışmış ve bu durumda birçok kampanyanın gündeme gelmesine neden olmuştu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?