Apple genel olarak akıllı telefon satışlarında en başarılı olan markalardan biri oldu. Zaten iPhone 6 serisinden sonra akıllı telefon satışında bir yükseliş elde eden markanın yakaladığı bu yükseliş ile beraber iPhone 7 serisinin de beklenen rakamlardan çok daha yüksek satması Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğinde iPhone satışlarında yeni bir rekor kırmasını sağlamıştı.

Genel olarak iPhone modellerinde satışları oldukça yüksek seyreden Apple’ın iPhone 7 telefonlarının ne kadar sattığı ise her zaman merak edilen konulardan bir tanesi. Öyle ki bu serinin çıkmadan önce çok fazla satmayacağı iddiası, rakip olarak gelmesi beklenen Note 7 serisinde yaşanan durum derken en dalgalı satış iPhone 7 serisinde yaşanmıştı.

2017 2.çeyrek İçin İlk iddialar Gelmeye Başladı

Bu noktada genel olarak yüksek seyreden iPhone 7 satışları için yılın ikinci çeyreği konusunda yapılan tahminler ise biraz kafaları karıştırdı. Yapılan açıklamalar ile beraber 2017 yılının 2.çeyreğinde iPhone 7 akıllı telefonlarının satışının toplamda 48.5 milyon adet olması beklentiler arasında.

iPhone 7 satışları

Tabi bu rakamlar bir önceki seri olan iPhone 6 serisine göre aynı dönemlerde biraz daha aşağı da kalıyor. Aynı dönemde geçtiğimiz sene iPhone 6 serisi 51.2 milyon satış rakamına ulaştığı biliniyor. Tabi analistlerin yaptıkları açıklamaya göre geçen sene iPhone 6 serisi akıllı telefonlarının aynı dönemde 1 haftalık daha uzun bir satış süresi olduğu da belirtildi.

Hem 1 hafta fazla bir süre olması hem de genel satışta iPhone 6’nın öne çıkmış bir model olması ile bu rakamlar normal karşılanmakta. Fakat bununla beraber şu an için bu durumun tamamen tahmin olduğunu da belirtelim. Tıpkı iPhone genel satışlarında olduğu gibi tahminlerin çok daha üzerinde satışlarında elde edilebileceği de belirtiliyor.

Gelirlerde Düşüş Değil Artış

Bununla beraber iPhone 7 Plus modelinde genel olarak daha fazla ilgi toplanması ve çift kamera gibi ayrıcalıklarla beraber seride iPhone 7 Plus satış oranının da oldukça yüksek olması ile beraber Apple’ın bu rakamlar çıksa bile geçen seneye göre zarar etmeyeceği hatta belki de iPhone 7 Plus modeli daha çok tercih edildiği için gelirlerin beklenenden daha yüksek olması bile gündeme getiriliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.6.1 Yayınlandı - Güncelleme ile Yapılan Düzenlemeler

Genel olarak satışlarında bekleneni elde etmiş olan Apple için bakalım bu rakamlar ne kadar gerçeği yansıtacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?