Apple’ın bu sene en çok merak edilen ürünlerinin başında iPhone 7 akıllı telefonları geliyordu. Telefonun sadece duyurulması bile Apple’ın yeni seri iPhone 7 telefonlarının yaklaşık 4 aydır konuşulmasına neden olmuştu. Telefonda hangi özellikler yer alacak? Apple bu sene neleri değiştirecek? Gibi birçok soruya cevap ise 7 Eylül tarihinde Apple tarafından yapılan tanıtımla verildi. Yapılan tanıtımla beraber kullanıcılara sunacağı tüm yeniliklerde kesin olarak ortaya çıkan Apple’ın tanıtımla beraber epey konuşulmaya başlandığını da söylemek gerek. Zira bu kez de Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7’nin satışlarının nasıl gittiği konusunda tartışmalar başladı.

Her ne kadar telefon satışa çıkmadan önce telefonun satış rakamlarının bu sene biraz daha düşük kalacağı yönünde iddialar ortaya atılsa da aslında gerçeğinde bundan farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Zira sadece ön siparişlerin açılmasıyla beraber Apple’ın bu alanda yeni bir satış rekoru kırdığı da açıklanmıştı. İlginin oldukça fazla olduğu yeni iPhone modelinin satışa çıkmasıyla beraber de hangi modellerin ne kadar ilgi çektiği de ortaya çıktı.

Apple İlk Satış Oranlarını Açıkladı

iPhone-7-plus-satışları

Apple tarafından açıklanan satış verileriyle beraber hangi modelin ne kadar satış rakamı elde ettiği de ortaya çıktı. Hemen belirtelim açıklanan sipariş oranlarına göre bu sene iPhone 7 Plus model siparişleri iPhone 7 siparişlerinin önünde yer aldı. İlk verilere göre Plus model için sipariş oranı %52 olarak açıklanırken, bu oran iPhone 7 için ise %48’de kaldı.

Açıklanan satış verilerinde ise şaşırtan bir diğer detayında renk seçenekleri olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira iPhone 7 modelinin en çok mat siyah renginin satıldığı ve satış oranının da %43 olduğu açıklandı. Bunun dışında mat siyah modeli takip eden diğer bir renk seçeneğinin ise jet black olduğunu da belirtelim. Jet Black modelinin satış oranı ise %23 civarında kaldı. Yarıdan fazla kullanıcı iPhone 7 siyah renklerini tercih ederken en az ilgi çeken renk ise iPhone serisi için sıradanlaşan gri renk seçeneği oldu. Tüm bu verilere baktığımızda ise Apple’ın bu sene farklı renk seçeneklerinin satışa doğrudan etki etmeye başladığını da söyleyebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?