Yakın zamanda ön sipariş verenlerin kavuşacağı iPhone 7 ve kardeşleri Apple’ın bir standardı ortadan kaldırıp yerine başka bir mucizeyi öne sürmesiyle bir dayatmayı da beraberinde getirecek gibi. Zira kutusunda gelen kulaklıklar ile iPhone 7 şarjdayken müzik dinlemek maalesef mümkün olmayacak. Hatta lightning kulaklıklar ile görüşme yapılamayacağı gibi film de izlenemeyecek.

iphone-7-sarjdayken-muzik-dinlemekApple standart olarak sunmadığı ancak bu duruma çözüm olacak yeni buluşu AirPods’u da etkinlikte tanıttı. Bu yeni kablosuz kulaklıklar ile bir tam şarj 5 saate kadar müzik dinlemenize imkan verecek. Üstelik birlikte verilen kaba koyduğunuzda 15 dakika içinde 3 saatlik pil ömrü kadarını şarj edebileceksiniz. Bu şekilde tekrarlayan şarjlarla 24 saate kadar pil ömrüne sahip olacaksınız. Üstelik Ekim sonunda satın alınabilecek AirPods’un fiyatı 159$ olacak.

Bu çözüm aklınıza yatmamış veya kesenize uymamış olabilir. Bu konuda sizi suçlamamız mümkün değil çünkü ülkemizde bu fiyata ortalama bir akıllı telefon almak da mümkün.

Ama bizim gibi düşünenlerin bir alternatifi daha var ki o da Belkin tarafından geliştirilmiş olan Lightning Audio + Charge Rockstar ismiyle sunulan bir adaptör.

Lightning Audio + Charge Rockstar iPhone 7 cihazınız şarjdayken aynı anda kutudan çıkan kulaklıklarla müzik dinlemenize imkan tanıyor. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus girişine takılan lightning çoklayıcı adaptör, bu girişi 2 adet lightning girişe çeviriyor. Bu girişlerden birine orijinal şarj cihazı, diğerine de Lightning EarPods takılabiliyor.

Belkin internet sitesinde Lightning Audio + Charge Rockstar fiyatı 39,99$ olarak belirtilmiş ve online mağazadan satın alınabiliyor. AirPods alternatifine göre neredeyse dörtte bir fiyatına sahip olabileceğiniz bu çoklayıcı, MFi sertifikasına sahip ve ses kalitesi ile şarj gücünde herhangi bir değişime neden olmuyor.

Tüm lightning kulaklık fonksiyonlarını destekleyen Lightning Audio + Charge Rockstar, 12Watt’a kadar olan tüm şarj gücünü cihaza aktarabiliyor. Ayrıca iPhone 7 bataryalı kılıf ile de uyumlu olduğundan, kılıftaki ilave bataryanın da şarj edilmesi mümkün olabiliyor. İlave olarak lightning girişe sahip ve iOS 10 işletim sistemli bütün cihazlarda kullanılabiliyor.

Bir süre sonra daha uygun alternatiflerinin de çıkacağını tahmin ettiğimiz bu ürüne Türkiye’den sahip olmak isteyenler malesef biraz daha bekleyecekler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?