Apple’ın bu sene büyük ses getirmese de en çok ilgi gören ürünlerinin başında iPhone serisinin yeni üyesi olan iPhone 7 geliyor. Her ne kadar marka yeni nesil MacBook Pro bilgisayarları ve ikinci nesil Apple Watch akıllı saatlerini de bu sene tanıtılmış olsa da hiçbir ürününün iPhone 7 serisi kadar çok konuşulmadığını da söylemek gerekiyor. Her ne kadar çok fazla tasarım ve özellik değişikliği yapmasa da Apple’ın hemen her sene olduğu gibi yine akıllı telefonlarının ön planda olduğu da bir gerçek. Teknoloji dünyasında bu derece ilgi odağı olan yeni seri akıllı telefonlarının satışa çıkmasından sonra ise artık telefonun özelliklerinden çok eksik yönleri gündeme gelmeye başladı. Bu zamana kadar genelde telefonun eksik kalan teknik özellikleri konuşulurken son dönemde ortaya çıkan yeni verilerle beraber iPhone 7 serisi bambaşka bir alanda konuşulmaya başlandı.

SAR Değeri 1 Rakamının Üstünde

Apple’ın yeni serinin bu kez konuşulmasının ana nedeni ise telefonların SAR değeri. Yapılan araştırmalarla beraber bu senenin en az ve en çok SAR değerine sahip olan telefonları içerisinde Apple’ın iPhone 7 serisi de yer aldı. Genel olarak telefonların radyasyon yayma derecesi olarak adlandırabileceğimiz SAR değeri için Apple’ın sahip olduğu değerler ise Apple kullanıcılarının kafalarını karıştırmaya yetti.

iPhone-7-SAR-değeri

Açıklanan listeye göre konuşacak olursak hem iPhone 7 modeli hem de iPhone 7 Plus modeli SAR değeri olarak en yüksek değere sahip olan telefonlar olarak karşımıza çıktı. Listede alt alta 3.ve 4.sırayı paylaşan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarının değerleri ise 1,38 ve 1,24 olarak ölçüldü.

Samsung En Başarılı Telefon oldu

SAR değerinin bu kadar yüksek olması iPhone 7 serisi konusunda olumsuz bir görüş yaratırken SAR değeri en düşük seri ise Samsung’un amiral gemisi serisi olan S7 serisi oldu. Hatta tüm dünya genelinde piyasaya sürülen telefonlar içerisinde S7’nin 0,264 değeri ile en düşük sıralarda yer aldığını da belirtelim.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?