iPhone 7 Sahipleri Fena Kandırıldı

iPhone Apple’ın son teknoloji akıllı telefonu. Pek çok farklı haberle gündeme geliyor. Şu sıralar ise konu kulaklık deliği. YouTube üzerinden yayınlanan bir videoda matkapla iPhone 7’ye kulaklık deliği açılabileceği söylenmişti. Tabi ki bu bir şakaydı. Ancak buna inananlar da oldu.

iPhone şu sıralar birçok farklı ülkede görücüye çıkmış durumda. 3.5 mm jak girişi bulunmayan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için aparatınız olmadan kulaklığınızı kullanamıyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde bir YouTube kullanıcısı da videosunda bu sorunu ele aldı. Matkapla iPhone 7’ye jak girişi açmaya çalıştı. Bu olayı bazı iPhone 7 kullanıcıları ciddiye aldı ve gerçek olabileceğini düşünerek kendi cihazını da matkapla deldi. Sonuç tabi ki hüsran oldu.

Durum YouTube’den Anlaşıldı

Matkapla kulaklık girişi açılan videonun altına atılan yorumlar, bazı iPhone kullanıcılarının bu olayı gerçek sandığı ve denediğini gösterdi. Ancak tabi ki sonuç iPhone 7’den olmak oldu ve denemeler başarısızlıkla sonuçlandı.

Yanılanların Sayısı Bir Hayli Fazla

Bazı kullanıcılar, durumun gerçek olabileceğini düşündü ve kendi evlerindeki matkap ile aynı şeyi denediler. Yapılan yorumlar da bunu gösteriyor. Matkabın boyutunu soran kullanıcılar bile bulunuyor.

Oldukça pahalı olan bu cihazlara matkapla delik açma fikri ilk bakıldığında komik gelebilir. Ancak bu duruma pek çok kişi inanmış ve demek ki ciddiye alanlar da var. Olay bir hayli ilginç.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?