iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus Ses Karşılaştırması

0
385
iphone 8 stereo hoparlör

Akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getirmemiş olsa da iPhone serisinin elde ettiği başarıyı bir adım daha ileri taşımayı başaran iPhone 8 serisi akıllı telefonlar her yönüyle incelenmeye devam ediyor. Daha önce telefonların kutu açılımlarından özelliklerine kadar hemen her detayını incelemiştik. Yeni akıllı telefonlarda kullanılan kameraların ve yeni işlemcilerin performans değerlendirmeleri bir yana, artık telefonların ses sistemleri de eski modelleriyle karşılaştırılmaya başlandı. Bu noktada ilk değerlendirme de iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları arasında yapıldı.

iPhone 8 Yeni Bir Ses Teknolojisi Sunuyor

Karşılaştırmanın nedeni, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yeni bir ses teknolojisine geçilmesi. Artık bu modelle beraber yeni tasarlanan stereo sistemi kullanılıyor. Stereo hoparlörler sayesinde eski modellere göre en az %25 oranında daha yüksek ses verileceği zaten Apple tarafından da paylaşılmıştı.

Apple’ın tanıtımda vurgu yaptığı konu için Apple kaynaklarından biri olan Appleinsider tarafından da testler yapıldığı açıklandı. iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus telefonları üzerinden yapılan testlerde ise başarılı olan modelin tabii ki iPhone 8 olduğu görülüyor.

iphone 8 stereo hoparlör

Daha derin seslerin sunulduğu görülen iPhone 8 akıllı telefonlarında, farklı müzik türlerinde de değerlendirme yapılıyor. iPhone 7 modellerine göre çok fazla fark gözükmese de iPhone 8 modellerinin daha iyi olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. En azından rakip modellerde yer alan yeni ses teknolojilerinin bu modelle beraber yakalandığını söyleyebiliriz.

Ufak bir detay olarak ekleyelim, yeni sistem telefon görüşmelerinde de çok daha başarılı bir deneyim elde edilmesini sağlıyor. Genel değerlendirmelerin sonrasında iPhone 8 modelinin daha başarılı olduğu, hoparlör teknolojisi kısmında da öne çıkıyor. Testin detaylarını ve genel değerlendirmeyi görmek için haberimize yer alan Appleinsider tarafından hazırlanılmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra APFS Dosya Sistemi Unity Oyun Motorunda Sorunlara Neden Oldu

İLGİLİ HABER:  Apple'dan randevu almanın yolları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?