7 Eylül ile başlayacak olan iPhone 7 tanıtım sürecinin gelmesine bir haftadan daha kısa bir süre kalan heyecan doruk noktasına ulaşırken ciddi anlamda sızıntıların önü arkası kesilmiyor. Hangi sızıntının gerçek olduğuna artık yayınlanan görsellerle bir nebze de olsa fark etmeye başladık. Zira bu sürece kadar yalnızca duyumlar ve duyumların yazılı olarak aktarılmasını kapsayan sızıntılar şu sıralar tamamıyla görsellere dayanan içeriklerle sunuluyor.

iPhone-7-Plus-Kutusunun-icinde-Gorulen-Kablosuz-AirPodsGeçtiğimiz aylarda çıkan söylentilerin doğruluk paylarının ise ne kadar yüksek olduğunu bugün anlamak mümkün. Keza daha önceden iPhone 7 serisinde en düşük depolama alanı 32 GB olacak söylentisine yer vermiştik. Bu konuda 256 GB depolama alanına sahip iPhone modeli de fazlasıyla ön plandaydı. Bunların arasından hafıza haricinde de değişen kulaklık girişiyle birlikte Lightning EarPods konuşuluyordu. Bugün sızan görüntünün bize kablosuz Lightning EarPods için büyük bir kaynak olacağını söylemek gerekiyor.

Bir iPhone 7 Plus kutusunun üzerinde kutu içeriğinin yazılı olduğu görseli paylaşan dış kaynaklar kısa süre içerisinde sosyal medyada görselim yayılmasını sağladı. Buna göre kutu içeriğinde de kablosuz özelliğe sahip bir Lightning girişli EarPods bulunuyor. iPhone 7 kulaklık konusu bu sayede netleştirilmiş gibi gözüküyor. Zira uzun süredir kablosuz kulaklığın pil ve çekim gücünü arttırmak için EarPods kulakçıklarına parça yerleştirmeyi amaçlayan Apple bunu başarmış diyebiliriz.

Herkesin şimdi merak ettiği konu fiyat oluyor. Çünkü normal şartlarda şimdiye kadar çıkan iPhone modelleri hep 3.5mm jak ile standart kulaklık girişine sahipti. Fiyat etiketinde ise tahmini olarak EarPods haricinde 3.500 TL gibi bir meblağ söz konusuydu. Şimdi kablosuz EarPods ile iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak sorusu ciddi anlamda merak ediliyor. Bu ürünün fiyat hacmine oranı ve tüketiciye yansıması hangi boyutta olacak hep birlikte göreceğiz.

Aynı şekilde iPhone 7 lansmanı ile kablosuz EarPods kaç saat kullanılabilecek, pil ömrü, çekiş gücü gibi detaylar ortaya dökülecek. Herkes için daha kullanışlı bir deneyim olmasının haricinde kablosuz kulaklığın doğurabileceği tüm dezavantajları Apple ortadan kaldırmıştır diye düşünmekteyiz. Bu durumda ne kadar yanıldığımızı ise görmemize yaklaşık bir hafta kaldı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?